41 C
شهر مقدس قم
۱۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار عمومی

عملکرد قابل‌توجه شهرداری قم در منطقه پردیسان/لزوم همکاری بیشتر برای رفع مشکلات پردیسان

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قم، عملکرد شهرداری را در منطقه پردیسان قابل‌تقدیر دانست و گفت: فضای سبز و طراحی شوارع در پردیسان بسیار تخصصی انجام‌شده و باید کارهای انجام‌شده در این منطقه نیز توجه شود و تنها مشکلات دیده نشود.

به گزارش شهرنیوز، ابراهیم معتمدی در جلسه بررسی مسائل اولویت‌دار پردیسان که در سالن جلسات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان این منطقه  با حضور استاندار، شهردار قم و مدیر دستگاه‌های مختلف برگزار شد، به مشکلات پردیسان اشاره کرد و اظهار داشت: بخش عمده مشکلات پردیسان مربوط به اداره کل راه و شهرسازی و بخش کوچکی از آن مربوط به شهرداری است.

وی مسئله واگذاری زمین‌های خدماتی را مربوط به  اداره کل راه و شهرسازی استان قم مطرح کرد و افزود: باید طی یک‌زمان مشخص و طی فرآیندهای قانونی، این زمین‌های خدماتی به مردم واگذار شود و همچنین تکمیل و آسفالت بلوار امام صادق(ع) به بلوار آیت‌الله بروجردی نیز در دستور کار قرار گیرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قم، یکی از مشکلات شهرداری را واگذاری زمین برای کاربری خاص عنوان کرد و تصریح کرد: باید کمیته‌ای با حضور فرماندار، مدیرکل اداره راه و شهرسازی و حقوقی استانداری برای واگذاری زمین برای خدمات خاص مانند نانوایی تشکیل شود.

وی نظارت بر کاربری‌ها را لازم دانست و تأکید کرد: در مزایده زمین‌ها به علت محدودیت‌های قانونی نمی‌توانیم دخل و تصرف داشته باشیم، اما روی کاربری‌ها می‌توانیم نظارت داشته باشیم.

معتمدی، بازگشایی بلوار سپهبد شهید سلیمانی تا پردیسان را نیز مطرح کرد و یادآور شد: توافقنامه‌ای با شرکت آب منطقه‌ای آماده‌شده و با توجه به موضوعاتی که شهردار قم مطرح کرد باید ۲۵ درصد تجاری‌های پردیسان نیز پیگیری شود تا بتوانیم بخشی از مشکلات پردیسان را حل کنیم.

وی پیاده‌راه‌ سازی را یکی از اولویت‌های شهرداری مطرح کرد و گفت: خوشبختانه پیاده‌راه ‌سازی در بودجه سال ۱۴۰۱ شهرداری دیده‌شده و باید برای تأمین قیر از وزارت نفت توسط استانداری پیگیری‌های لازم انجام شود و می‌توانیم در کمیسیون ماده ۵ و با حضور فرماندار تمام کاربری‌های پردیسان را موردبررسی قرار دهیم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قم، عملکرد شهرداری را در منطقه پردیسان قابل‌تقدیر دانست و تأکید کرد: فضای سبز و طراحی شوارع در پردیسان بسیار تخصصی انجام‌شده و باید کارهای انجام‌شده در این منطقه نیز توجه شود و تنها مشکلات دیده نشود.

انتهای پیام/***ن