۲۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شهردار

تربیت نیروی انسانی از مهم‌ترین برنامه‌های شهرداری قم است/ ضرورت توجه به شعار سال در برنامه‌های مدیریت شهری

شهردار قم با تأکید بر تربیت مدیران شایسته در شهرداری قم گفت: سه اصل مهم در مدیریت یک مجموعه بزرگ وحدت، کارایی و شایستگی است و در شهرداری قم تلاش کردیم هر سه را ایجاد و حفظ کنیم.

به گزارش شهرنیوز، دکتر سید مرتضی سقائیان نژاد در جلسه تکریم و معارفه معاونان خدمات شهری و برنامه‌ریزی که در سالن جلسات شهرداری قم برگزار شد؛ اظهار داشت: شروع سال جدید به معنی شروع فرصت‌های جدید برای خدمت‌گذاری به مردم است که امیدواریم بتوانیم امسال از این فرصت‌ها بهره خوبی ببریم.

وی اهمیت خدمت به مردم قم و حرم اهل‌بیت(ع) را یادآور شد و افزود: پس از عبادت‌های واجب، بالاترین عبادت خدمت به مردم است.

شهردار قم اضافه کرد: فرصت خدمت به مردم یک نعمت است و خستگی در این مسیر معنایی ندارد. باید قدردانی از این نعمت را به‌درستی انجام دهیم تا به رحمت تبدیل شود.

وی حرکت بر مبنای خودخواهی را مانع رستگاری عنوان کرد و گفت: باید با صبوری و استقامت در کار و مسئولیت پذیری، پیروزی را رقم بزنیم.

دکتر سقائیان‌نژاد تغییر سِمَت در مجموعه مدیریت شهری را نیز فرصت خدمتگذاری دانست و تأکید کرد: با تغییر سِمَت تنها محل خدمت عوض می‌شود، چرا که برای انسان مشتاق به خدمت، جایگاه و موقعیت تفاوتی ندارد.

وی به عملکرد مدیران و معاونان شهرداری اشاره کرد و گفت: تغییرات در شهرداری به منظور استفاده بهینه از ظرفیت‌های مدیران بوده و عملکرد آن‌ها در این مدت نشان‌دهنده این موضوع است.

شهردار قم انتخاب معاونان را از بین مدیران بومی و قمی را موردتوجه قرارداد و بیان کرد: تربیت نیروی انسانی و آموزش از دغدغه‌های مدیریت شهرداری بوده و انتخاب ۱۴ مدیر شهرداری برای مسئولیت‌های کشوری نشان‌دهنده موفقیت در این امر است.

وی توجه به بازنشستگان و مشکلات مالی کارکنان شهرداری را یکی از دغدغه‌های خود و شهرداری خواند و خاطرنشان کرد: به‌کارگیری نیرو در شهرداری باید بر اساس شایستگی و مهارت باشد و باید بر تربیت نیروی انسانی توجه بیشتری داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه محور اقدامات شهرداری بر نیروی انسانی استوار است، افزود: به کارگیری صحیح و پرورش موثر نیروی انسانی می‌تواند عملکرد مجموعه را به طرز قابل توجهی بهبود دهد.

دکتر سقائیان‌نژاد معاونت برنامه‌ریزی و سرمایه انسانی در شهرداری را مغز متفکر مجموعه دانست و گفت: سه موضوع مهم در مدیریت، وحدت، کارایی و شایستگی است و باید هر سه این در کنار هم قرار گیرد تا بتوانیم به بهترین عملکرد دست پیدا کنیم.

شهردار قم تأکید کرد: باید یک شهرداری آماده‌به‌خدمت تشکیل داده و تلاش کنیم این انسجام بین کارکنان شهرداری در تمام بخش‌ها در بالاترین سطح شکل بگیرد تا  اقتدار شهرداری به‌عنوان مهم‌ترین ارگان اجرایی شهر حفظ‌شده و بتواند در شهر کار کند.

وی با اشاره به اینکه سختی کار و ارتباط مستمر با مردم مدیران را خودساخته می‌کند گفت: تربیت مدیران در میدان عمل و کسب تجربه ایجاد می‌شود و نمی‌توانیم تنها در کتاب‌ها دنبال آن بگردیم.

سقائیان‌نژاد با اشاره به اهمیت توجه به شعار سال در برنامه‌های شهرداری قم گفت: باید سه واژه تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین را سرلوحه عملکرد شهرداری قم در سال جاری قرار دهیم. ن/****