41 C
شهر مقدس قم
۱۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شورا

پیش‌بینی تدابیر لازم برای نظام حرکتی بلوار پیامبر اعظم(ص) در نیمه شعبان/شهروندان قمی برای مدیریت ترافیک از ناوگان عمومی استفاده کنند

رئیس کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورای اسلامی شهر قم گفت: برای مدیریت صحیح ترافیک و جلوگیری از تجربه‌های ناموفق سال‌های گذشته، تدابیر متنوعی توسط شهرداری قم در قالب یک نظام حرکتی تدوین‌شده است.

به گزارش شهرنیوز، سید محمدحسین دهناد امروز در سی و یکمین جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر قم که در سالن جلسات ساختمان شهید باکری برگزار شد، با اشاره به اخذ مجوز قرارداد با موضوع خرید خدمات ناوگان اتوبوس‌رانی قم، اظهار داشت: حجم این قرارداد مبلغ قابل‌توجهی دارد و مأموران و بازرسان اتوبوس‌رانی نظارت دقیقی بر انجام تعهدات توسط شرکت پیروز در مزایده خواهند داشت.

وی ویژگی‌های این قرارداد خرید خدمات ناوگان اتوبوس‌رانی قم را مورد توجه قرار داد و یادآور شد: در قالب خرید خدمات ناوگان اتوبوس‌رانی، تمام مباحث عملکردی به‌صورت کمی دیده شده و از این نظر امکان تفاسیر مختلف کاهش‌یافته است.

رئیس کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورای اسلامی شهر قم با اشاره به نزدیکی جشن‌های نیمه شعبان خاطرنشان کرد: برای میزبانی شایسته از زائران و شهروندان در جشن نیمه شعبان ستادی با محوریت خدمات شهری از چند ماه گذشته تشکیل‌شده است.

به گفته وی، برای مدیریت صحیح ترافیک و جلوگیری از تجربه‌های ناموفق سال‌های گذشته، تدابیر متنوعی توسط شهرداری قم در قالب یک نظام حرکتی تدوین‌شده است.

وی اضافه کرد: بلوار پیامبر اعظم(ص) یکی از معابر اصلی ورود به مسجد مقدس جمکران در نیمه شعبان است که مسیر رفت به موکب‌ها و مسیر برگشت به خودروهای سواری و اتوبوس‌ها اختصاص‌یافته است.

وی با تأکید بر اینکه در انتهای بلوار پیامبر اعظم(ص) پارکینگی جهت خودروهای سواری در نظر گرفته‌شده است، افزود: از شهروندان قمی درخواست می‌شود تا حدالمقدور برای حضور در مسجد مقدس جمکران از ناوگان عمومی استفاده کنند تا مدیریت ترافیک بهتر انجام بگیرد.

انتهای پیام/ش***