25.3 C
شهر مقدس قم
۲۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان فرهنگی

از برپایی موکب عظیم فرهنگی در بلوار پیامبر اعظم(ص) تا اهتزاز پرچم بزرگ لبیک یا مهدی در نیمه شعبان

رئیس کمیته فرهنگی ستاد تسهیلات زائرین و خدمات سفر شهرداری قم از نورافشانی آسمان مسجد مقدس جمکران و برخی مساجد سطح شهر، در شب نیمه شعبان خبر داد.

به گزارش شهرنیوز، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید احمد طباطبایی‌نژاد با اشاره به اقدامات کمیته فرهنگی ستاد تسهیلات زائرین و خدمات سفر شهرداری قم اظهار کرد: برنامه‌های نیمه شعبان امسال پرشورتر از سال‌های گذشته در حال برگزاری است و اجرای این برنامه‌ها از ابتدای ماه شعبان با اجرای سرودهای خیابانی، برگزاری جشن‌های اعیاد شعبانیه در محله‌های قم و همچنین برگزاری تورهای قم گردی با رویکرد گردشگری انتظار آغازشده است.

وی از اجرای برنامه خط فیروزه‌ای با موضوع کتابت آیات، جملات و دعاهای مهدوی به مناسبت دهه مهدویت خبر داد و گفت: این برنامه به همت سازمان فرهنگی شهرداری و با همکاری مسجد مقدس جمکران و انجمن خوشنویسان استان قم در کتابخانه مسجد مقدس جمکران اجرا شد و مورد استقبال زائرین این مکان مقدس قرار گرفت.

رئیس کمیته فرهنگی ستاد تسهیلات زائرین و خدمات سفر شهرداری قم از برپایی موکبی عظیم در بلوار پیامبر اعظم(ص) خبر داد و ابراز کرد: این موکب فرهنگی با همکاری نیروهای مردمی و جهادی برپا خواهد شد.

طباطبایی نژاد با تأکید بر نورافشانی آسمان مسجد مقدس جمکران و برخی مساجد سطح شهر، در شب نیمه شعبان خاطرنشان کرد:  اهتزاز پرچم ۳۰۰ مترمربعی «لبیک یا مهدی» در تقاطع عمار یاسر و چهارمردان، حضور در جشن چهارمردان در شب و شام نیمه شعبان و برگزاری جشن نیمه شعبان در محله‌ها و همچنین مراکز فرهنگی هنری و ورزشی سازمان از دیگر برنامه‌هایی بوده که برای بزرگداشت نیمه شعبان امسال تدارک دیده‌شده است.

انتهای پیام/***ع