36.4 C
شهر مقدس قم
۲۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار معاونت ها

برخورد با تخلفات و توقف‌های نابجا در میدان ۷۲ تن قم با استفاده از دوربین‌های نظارتی و گشت‌های هوشمند

مدیر مرکز کنترل هوشمند ترافیک شهرداری قم از برخورد با تخلفات و توقف‌های نابجا در میدان 72 تن با استفاده از دوربین‌های نظارتی و گشت‌های هوشمند خبر داد.

به گزارش شهرنیوز، وحید برزو در نهمین کمیته فنی شورای ترافیک استان قم، اظهار داشت: برای مدیریت مطلوب‌تر ترافیک در شهر قم همکاری‌های مناسبی بین معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم و راهور ناجا استان وجود دارد.

وی آخرین اقدامات انجام‌شده در حوزه ترافیکی شهر قم را مورد توجه قرار داد و افزود: شناسایی رانندگان پر تخلف از حیث عدم رعایت سرعت مجاز با کمک دوربین‌های ثبت تخلف سرعت از اقدامات عملیاتی شهرداری قم است.

مدیر مرکز کنترل هوشمند ترافیک شهرداری قم ادامه داد: تعریف گشت‌های مشترک برای شناسایی مقررات ایمنی ترافیکی و معرفی به مناطق جهت رفع سریع آن‌ها نیز در شهر قم در حال انجام بوده و نتایج مطلوبی بر جای گذاشته است.

وی عدم رعایت فاصله طولی را از عوامل مهم تصادفات در قم دانست و بیان کرد: معرفی سامانه هوشمند ابتکاری شناسایی همزمان تخلف سرعت و عدم رعایت فاصله طولی و معرفی خط‌کشی مرتبط با آن، به همین منظور در قم انجام‌گرفته است.

برزو یادآور شد: تعریف طرح برخورد با مسافربرهای شخصی و توقف‌های نابجا در میدان ۷۲ تن با استفاده از ظرفیت دوربین‌های نظارتی و گشت هوشمند برخورد با تخلفات ساکن نیز در راستای بهبود وضعیت ترافیک شهر قم انجام‌یافته است.

انتهای پیام/***ش