31 C
شهر مقدس قم
۲۱ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار عمومی

درختکاری در جامعه تبدیل به فرهنگ عمومی شود/ضرورت ورود بانوان به عرصه‌های مختلف اجتماعی

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری قم گفت: باید فرهنگ و سنتی در جامعه نهادینه شود تا خانواده‌ها به مناسبت‌های مختلف مانند فرزندآوری، مناسبت‌های مذهبی، موفقیت‌های فردی و اجتماعی و غیره یک نهال در سطح استان کاشته و نسبت به نگهداری از آن اهتمام بورزند.

صدیقه صدیق‌تقی‌زاده در حاشیه کاشت نهال در بوستان بانوان قم به مناسبت هفته درختکاری در گفت‌وگو با خبرنگار شهرنیوز، اظهار داشت: یکی از چالش‌هایی موجود، ورود و تأثیرگذاری بانوان در عرصه‌های اجتماعی به‌خصوص عرصه‌های دارای مزیت برای زنان و بانوان استان است.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری قم ادامه داد: آموزش، تربیت، مشاوره و محیط زیست از عرصه‌هایی بوده که ورود و تأثیرگذاری بانوان در آن‌ها دارای مزیت و تأثیرگذاری بیشتری است.

وی با اشاره به‌تناسب روحی، عاطفی و ویژگی‌های فردی به عرصه‌های آموزش، تربیت، مشاوره و محیط زیست، گفت: بانوان به دلیل روحیه لطیف خود می‌توانند در این عرصه‌ها نقش‌آفرین باشند؛ همچنین زنان و دختران با اثرگذاری در توسعه فضای سبز شهری و توجه به محیط زیست می‌توانند ارزش و اهمیت این فضاها را در نسل آینده نهادینه کنند.

صدیق‌تقی‌زاده یادآور شد: باغبانی از یک نظر شبیه نقش مادری است که نیازمند صبر، حوصله و از خودگذشتگی است و اگر بانوان به سمت محیط زیست و کاشت نهال سوق داده شوند شاهد جامعه‌ای بانشاط‌تر در آینده خواهیم بود.

وی خاطرنشان کرد: باید فرهنگ و سنتی در جامعه نهادینه شود تا خانواده‌ها به مناسبت‌های مختلف مانند فرزندآوری، مناسبت‌های مذهبی، موفقیت‌های فردی و اجتماعی و غیره یک نهال در سطح استان کاشته و نسبت به نگهداری از آن اهتمام بورزند.

انتهای پیام/***ش