35 C
شهر مقدس قم
۱۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شهردار

ضرورت ارائه آموزش‌های کاربردی از راه‌های تاثیرگذار/نهادینه کردن ارزش‌ها پیش‌شرط بهبود سبک زندگی

شهردار قم گفت: اگر مسائل ارزشی و ضدارزشی در چهارچوب درستی ارائه شود به صورتی که ارزش‌ها در جان افراد نهادینه شود، در زندگی روزمره به کار می‌رود؛ اما اگر این ارزش‌ها به‌درستی ارائه نگردد در کاربست آن‌ها مشکلاتی به وجود می‌آید.

به گزارش شهرنیوز، دکتر سیدمرتضی سقائیان‌نژاد در حاشیه بازدید از مسابقه تلویزیونی محیا اظهار داشت: جمع شدن هنرمندان در یک مکان برای پرداختن و بررسی مشکلات روزمره زندگی شهروندان، از نکات امیدبخش است.

وی با بیان اینکه اگر آموزش‌های کاربردی و ضروری زندگی از دریچه درستی انجام نگیرد دچار خطا و اشکال می‌شود، ابراز کرد: بسیاری از نگرانی‌هایی که امروزه در سبک زندگی ما وجود دارد از عدم شناخت نسبت به مسائل نشات گرفته است.

شهردار قم خاطرنشان کرد: اگر مسائل ارزشی و ضدارزشی در چهارچوب درستی ارائه شود به صورتی که ارزش‌ها در جان افراد نهادینه شود، در زندگی روزمره به کار می‌رود؛ اما اگر این ارزش‌ها به‌درستی ارائه نگردد در کاربست آن‌ها مشکلاتی به وجود می‌آید.

به گفته وی، ارزش‌هایی سبک زندگی شهدایی، صداقت، جوانمردی، دستگیری از دیگران، احترام به حقوق دیگران، حق‌طلبی، قرض‌الحسنه، واجبات دینی و غیره اگر در جان افراد نهادینه شود می‌تواند در سطح جامعه نقش‌آفرینی کند.

دکتر سقائیان‌نژاد با تأکید بر اقدامات انجام‌شده در مسابقه محیا، اضافه کرد: کاری که در این مسابقه انجام می‌گیرد در مسیر نهادینه کردن ارزش‌های والای انسانی است که نهادینه شدن آن می‌تواند اثر خود را در ابعاد مختلف سبک زندگی نشان دهد.

انتهای پیام/ش