36 C
شهر مقدس قم
۲۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شورا

لزوم اطلاع‌رسانی دقیق شهرداری به شهروندان از روند پروژه‌های عمرانی قم

رئیس شورای اسلامی شهر قم خواستار اطلاع‌رسانی شفاف شهرداری به شهروندان شد و گفت: مردم با آگاهی از مشکلات پروژه می‌توانند همکاری بیشتری با مجموعه شهرداری داشته و باید در جریان مشکلات پروژه قرار گیرند.

به گزارش شهرنیوز، حسین اسلامی در جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر قم، با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص کاشت درختان و هفته منابع طبیعی اظهار داشت: حرکت در این عرصه یک حرکت دینی و انقلابی بوده و امروز هر کس در این زمینه فعال است بداند یک کار انقلابی و دینی انجام می‌دهد؛ تخریب جنگل‌ها و پوشش گیاهی تخریب منابع و منافع ملی است.

وی سپس به جنایت خون‌بار و کشتار نمازگزاران در شهر پیشاور پاکستان اشاره کرد و افزود: دست‌های پنهان استکبار و سرویس‌های غربی در این جنایت دیده‌شده و با استفاده ابزاری از جاهلان متعصب، سعی در ایجاد تفرقه بین مسلمانان دارند، اما همه دنیا باید بدانند راه و مسلک مسلمانان از تکفیری‌ها و داعشی‌ها جدا بوده و آن‌ها هیچ نسبتی با دین و انسانیت ندارند.

رئیس شورای اسلامی شهر قم با ابراز همدردی مدیریت شهری در قم با مسلمانان پیشاور تصریح کرد: برای شهدای این واقعه رحمت الهی و برای مجروحان شفای عاجل مسئلت داریم.

وی سپس با توجه به حضور معاون فرهنگی و معاون خدمات زائرین مسجد مقدس جمکران در صحن علنی شورا ابراز کرد: شهرداری و شورای اسلامی شهر قم آمادگی همکاری با مسجد مقدس جمکران را داشته و باید برای ارائه کمک‌های مالی از طریق قانونی و شهرداری اقدام کنید.

اسلامی کسب رتبه نخست در حوزه تاکسی را در کشور یادآور شد و تصریح کرد: امیدواریم در حوزه ترافیک نیز شهرداری امسال بتواند بهترین و ایمن‌ترین طرح را اجرا کرده و شاهد کمترین حادثه باشیم.

وی با تقدیر و تشکر از زحمات فعالان عمرانی پروژه تقاطع غیرهمسطح میدان نماز تأکید کرد: شهروندان نیز از عملکرد شما در اجرای پروژه‌ها راضی بوده و امیدواریم به‌زودی شاهد اتمام پروژه میدان نماز باشیم.

رئیس شورای اسلامی شهر قم گلایه شهروندان از پروژه میدان نماز را منتقل کرد و گفت: این میدان نسبت به سایر پروژه تأخیر زیادی داشته و تاحدودی سبب نارضایتی شهروندان شده است.

وی خواستار اطلاع‌رسانی شفاف شهرداری به شهروندان شد و گفت: مردم با آگاهی از مشکلات پروژه می‌توانند همکاری بیشتری داشته و باید در جریان مشکلات پروژه قرار گیرند.

انتهای پیام/***ن