40.1 C
شهر مقدس قم
۲۵ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار معاونت ها

رفع سه معارض مهم پروژه میدان نماز قم/اجرای پروژه بدون قطع مسیرها

معاون فنی و عمرانی شهرداری قم از حل مشکلات سه معارض پروژه میدان نماز خبر داد و گفت: جابه‌جایی تأسیسات مخابرات، حوضچه‌های مخابرات، ‌دکل‌های برق فشارقوی، لوله‌های آب خام فضای سبز و لوله گاز به اتمام رسیده است.

به گزارش شهرنیوز، عباس حلوایی زاده در جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر قم، علت تأخیر در پروژه میدان نماز را موردبررسی قرارداد و اظهار داشت: متأسفانه این پروژه باوجود آن‌که از اولویت‌های شهرداری بوده ولی دچار مشکلات زیادی شده است.

وی یکی از مشکلات این پروژه را زمان‌بر بودن مشخص شدن شاخص تعدیل دانست و افزود: میدان نماز از نظر ترافیکی یکی از مسیرهای پرتردد بوده و باوجود حجم تردد، بدون قطع مسیرها پروژه در حال اجراست و مسیرهای جدیدی برای خودروها مشخص‌شده است.

معاون فنی و عمرانی شهرداری قم از حل مشکلات سه معارض این پروژه خبر داد و تصریح کرد: مخابرات،‌ شرکت برق و شرکت آب و گاز معارض‌های جدی این پروژه بودند که توانستیم تمام مشکلات آن را حل کرده و تمام میدان در اختیار پیمانکار قرار گیرد.

وی ادامه داد: جابه‌جایی تأسیسات مخابرات ولی‌عصر(عج) با هزینه ۵ میلیارد تومان توسط شهرداری انجام‌شده و در حال حاضر حوضچه‌های مخابرات، ‌دکل‌های برق فشارقوی، لوله‌های آب خام فضای سبز و لوله گاز جابه‌جاشده و پروژه تا امروز حدود ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

حلوایی زاده پروژه میدان نماز را تقاطع سه سطح عنوان کرد و خاطرنشان کرد: تا امروز ۲۶۰ حلقه شمع در این پروژه حفاری و بتن‌ریزی شده و زیرگذر و رو گذران تقریباً به اتمام رسیده و امیدواریم تا اوایل سال ۱۴۰۱ این پروژه به بهره‌برداری می‌رسد.

انتهای پیام/***ن