32.5 C
شهر مقدس قم
۲۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
حمل و نقل وترافیک

تلاش برای کاهش ورود موتورسیکلت به مسیر پیاده‌روی بلوار پیامبر اعظم(ص) در نیمه شعبان/تدوین نظام حرکتی وسایل نقلیه و مردم

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم از تلاش برای کاهشورود موتورسیکلت به مسیر پیاده‌رو بلوار پیامبر اعظم(ص) در نیمه شعبان خبر داد.

به گزارش شهرنیوز، مسعود طبیبی امروز در جلسه سی‌ام رسمی و علنی شورای اسلامی شهر مقدس قم، با اشاره به نزدیکی ایام نیمه شعبان اظهار داشت: معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم از یک ماه قبل برای جشن‌های نیمه شعبان برای نخستین بار مشاور گرفته‌ و برنامه‌ریزی لازم انجام‌شده است.

وی از انجام برنامه‌ریزی‌های لازم برای ایام نیمه شعبان در حوزه ترافیک خبر داد‌ و افزود: تمام ورودی و خروجی‌های شهر تحت کنترل بوده و برای تمام نظام‌های حرکتی به سمت جمکران برنامه‌ریزی لازم انجام‌شده است۰

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم، حفظ ایمنی مسیرها را مهم‌ترین اولویت شهرداری دانست و گفت: متأسفانه هر سال حوادث تلخ وجود داشته و طرح‌های لازم برای افزایش ایمنی ارائه‌شده که امیدواریم به بهترین نحو اجرا شود.

وی حضور موتورسیکلت‌ها در مسیر پیاده راه و احتمال ایجاد حادثه برای زائران و مسافران را موردتوجه قرار داد و تصریح کرد: درخواست نصب موانعی در طول بخش پیاده روی بلوار پیامبر اعظم(ص) شده که ضمن زیبایی بتواند مانع سرعت زیاد موتورسیکلت سواران در این بخش شده و جلوی حوادث شدید ناشی از برخورد موتورهای پرسرعت با عابران را بگیرد زیرا کنترل عدم ورود موتورسیکلت‌ها به این بخش از بلوار توسط علائم محترم راهور تقریبا غیر ممکن است. نقوش زیبای پرندگان که نمونه آن مقابل بوستان پرندگان هست از جمله این موانع پیشنهادی است‌.

انتهای پیام/***ن