36.7 C
شهر مقدس قم
۲۲ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار عمومی

بررسی کلیات طرح سند مشارکتی بازآفرینی محله دروازه ری/تأکید بر استفاده از ظرفیت اراضی ۴۸ و ۳۲ هکتاری برای طرح‌های بازآفرینی شهری

در جلسه ستاد بازآفرینی شهری استان کلیات طرح سند مشارکتی بازآفرینی محله دروازه ری مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش شهرنیوز، سید محمدتقی شاهچراغی استاندار قم در جلسه ستاد بازآفرینی شهری استان که در سالن جلسات کرامت استانداری قم برگزار شد، با اشاره به اهمیت کار هماهنگ و تعامل بین همه بخش‌ها، گفت: باید از فرصت موجود برای بهره‌برداری از اعتبارات و مجوزهای صادرشده برای سرعت بخشی به روند اجرای طرح‌های مرتبط با ستاد بازآفرینی شهری استفاده شود.

وی با تأکید بر اقدامات صورت گرفته در زمینه تخصیص اراضی ۳۲ و ۴۸ هکتاری به‌عنوان پشتیبان اجرای طرح‌های بازآفرینی شهری قم، اضافه کرد: از طریق افزایش تعاملات و هماهنگی‌های درون استانی و ملی، باید مسیر رسیدن به اهداف نهایی مدنظر این طرح فراهم گردد.

استاندار قم با اشاره به اعتبارات تخصیصی و مجوزهای صادره برای پروژه‌های اولویت‌دار شهری در سفر ریاست جمهوری به قم، ادامه داد: با هم‌افزایی و استفاده مناسب از ظرفیت‌های موجود، زمینه عملیاتی شدن این پروژه‌ها فراهم شود.

وی با بیان اینکه شهر قم از منظر اجتماعی و فرهنگی نیازمندی‌های فراوانی دارد ابراز امیدواری کرد که با برنامه‌ریزی‌های مناسب و بهره‌مندی از ظرفیت‌ها و امکانات، به سمت توسعه متوازن شهری حرکت کنیم.

گفتنی است در این جلسه مقرر شد کارگروهی جهت تعیین تکلیف پروژه‌های در حال اجرا در ضلع شرقی حرم مطهر تشکیل شود.

همچنین کلیات طرح سند مشارکتی بازآفرینی محله دروازه ری قم در راستای طرح توسعه این محله مطرح و مورد بررسی قرار گرفت.

انتهای پیام/***ش