35 C
شهر مقدس قم
۲۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان پارک‌ها

احداث بوستان ۱۱ هزار مترمربعی ارکیده با اعتباری بالغ‌بر ۳۹ میلیارد ریال در قم

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم با اشاره به احداث بوستان ارکیده گفت: هشت میلیارد ریال برای تملک و بالغ‌بر 31 میلیارد ریال برای احداث این بوستان و درمجموع 39 میلیارد ریال در حاشیه بلوار شهید اسماعیل صادقی هزینه شده است.

به گزارش شهرنیوز، پیام جوادیان در حاشیه بهره‌برداری از بوستان ارکیده که با حضور آیت‌الله سعیدی نماینده ولی‌فقیه استان و امام‌جمعه قم، دکتر سقائیان‌نژاد شهردار، دکتر اسلامی رئیس شورای اسلامی شهر قم، معاونان و مدیران شهرداری، اعضای شورای اسلامی شهر قم، خانواده شهید صادقی و اهالی محل پروژه برگزار شد، با اشاره به اینکه عملیات تملک و احداث بوستان ارکیده از سال ۹۷ آغازشده است، اظهار کرد: هشت میلیارد ریال برای تملک و بالغ‌بر ۳۱ میلیارد ریال برای احداث این بوستان و درمجموع ۳۹ میلیارد ریال در حاشیه بلوار شهید اسماعیل صادقی هزینه شده است.

وی ادامه داد: مساحت بوستان بالغ‌بر ۱۱ هزار مترمربع است و با توجه به اینکه بلوار شهید صادقی به‌عنوان رنگ ترافیکی و یکی از ورودی‌های شهر محسوب می‌شود احداث این بوستان اهمیت ویژه‌ای دارد.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم گفت: با توجه به تراکم منطقه و بلندمرتبه‌سازی، افزایش سرانه فضای سبز این منطقه ضرورت داشت که با احداث این بوستان این مهم نیز موردتوجه قرار گرفته است.

جوادیان با بیان اینکه درختان توت، انار، زیتون و گل محمدی و سایر گونه‌های زینتی در طراحی بوستان استفاده‌شده است، تصریح کرد: همچنین وسایل بازی کودکان و سکوهای نشیمن نیز در بوستان قرار گرفته تا همشهریان بتوانند از فضای این بوستان برای تفریح و سرگرمی استفاده کنند.

انتهای پیام/***ع