38.1 C
شهر مقدس قم
۱۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شهردار

خبرهای خوش شهردار قم برای ساماندهی بافت فرسوده در سال ۱۴۰۱

شهردار قم از اختصاص بودجه ویژه در سال 1401 برای ساماندهی بافت فرسوده خبر داد و گفت: شیخان، چهل‌اختران، بافت پیرامون حرم مطهر، قبرستان نو بخشی از این پروژه‌ها بوده و امیدواریم به‌زودی عملیات ساماندهی این پروژه‌ها کلید بخورد.

سید مرتضی سقائیان‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار شهرنیوز و در حاشیه افتتاح پروژه بلوار شهید صادقی و بوستان ارکیده که با حضور آیت‌الله سعیدی نماینده ولی‌فقیه و امام‌جمعه قم، رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر و جمعی از مدیران شهری برگزار شد؛ اظهار داشت: خدا را شاکر هستیم که یکی دیگر از پروژه‌های شاخص شهر بعد از زمان طولانی به مرحله بهره‌برداری رسیده و امیدواریم به‌زودی سایر پروژه‌های قدیمی شهر نیز به اتمام برسد و تقدیم شهروندان شود.

وی مختصات بلوار سردار شهید اسماعیل صادقی را با صرف هزینه‌ای بالغ‌بر ۳۰۶ میلیارد تومان که بیش از ۲۸۰ میلیارد تومان آن هزینه تملک بوده است را موردبررسی قرارداد و افزود: این پروژه به طول ۸۰۰ متر دسترسی شوارع مرکزی شهر را تسریع کرده و خیابانهای انقلاب و آذر را به آزادراه امام علی علیه‌السلام وصل می‌کند و قطعاً تردد و ترافیک مرکز شهر را تسهیل می‌کند.

شهردار قم افتتاح پروژه بلوار شهیدان برقعی در هفته‌های گذشته و پس از حدود ۵۰ سال بلاتکلیفی را یادآور شد و گفت: خوشبختانه با همکاری و تعامل در مجموعه مدیریت استان، پروژه‌هایی نیز در جلسه بازآفرینی شهری برای سال ۱۴۰۱ موردبررسی قرار گرفت و برای پروژه‌های ۴۸ و ۳۲ هکتاری که برای بافت‌های فرسوده و سکونتگاه‌های غیررسمی است تصمیم‌های خوبی گرفته شد.

وی ادامه داد: با اختیاراتی که از سمت دولت به ستاد بازآفرینی استان واگذارشده است، امیدواریم باقدرت کارهایی که برای این دو پروژه در حال انجام بود ادامه پیداکرده و ساماندهی بعضی از پروژه‌هایی مانند چهل‌اختران، پیرامون حرم مطهر و دروازه ری در دستور کار قرارگرفته است.

دکتر سقائیان‌نژاد هدف اصلی را خدمت به مردم دانست و تأکید کرد: پول شهرداری‌ها را مردم می‌دهند و ما باید با خدمت به مردم اعتمادسازی کرده و بدانیم شهرداری و شورای اسلامی شهر مانند ماهی بوده و مردم حکم آب رادارند و بدون مردم امکان ادامه خدمتگزاری نیست، امیدواریم با افتتاح پروژه‌ها بتوانیم نشاط اجتماعی را در مردم ایجاد کنیم.

وی از اختصاص بودجه ویژه در سال ۱۴۰۱ برای ساماندهی بافت فرسوده خبر داد و بیان کرد: بخشی از این بودجه از منابع اراضی ۴۸ هکتاری در نظر گرفته‌شده است و برحسب ارزش‌افزوده‌ای که این اراضی ایجاد می‌کند حدود ۲۵ درصد آن بودجه را تشکیل می‌دهد.

شهرداری قم تعدادی از پروژه‌هایی که از این بودجه ساماندهی می‌شود را نام برد و یادآور شد: شیخان، چهل‌اختران، بافت پیرامون حرم مطهر و قبرستان نو بخشی از این پروژه‌هاست و امیدواریم به‌زودی عملیات ساماندهی این پروژه‌ها کلید بخورد.

وی زمان ازدست‌رفته در توقف ساماندهی پروژه ۴۸ هکتاری را ۳ سال اعلام و خاطرنشان کرد: با تصمیماتی که در آخرین سفر ریاست جمهوری مبنی بر واگذاری ۴۸ هکتاری به استان گرفته شد، امیدواریم هر چه سریع‌تر پروژه‌های برنامه‌ریزی‌شده را به اتمام رسانده و بودجه جند سال این پروژه‌ها تأمین می‌شود.

انتهای پیام/*****ن