38.1 C
شهر مقدس قم
۲۳ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار اداره کل ارتباطات

تلاش شهرداری در ترویج فرهنگ میزبانی و معرفی ظرفیت‌های گردشگری شهر قم

مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری قم گفت: شهرداری قم در سالهای گذشته اقدامات قابل توجهی در مسیر افزایش ماندگاری زائران با توسعه زیرساخت‌های شهری و ایجاد مراکز تفریحی انجام داده است.

به گزارش شهرنیوز، مهدی کلانترزاده در جلسه کمیته اطلاع‌رسانی و راهنمایی ستاد تسهیلات زائران و خدمات سفر استان قم که به میزبانی شهرداری قم و در سالن رضوان برگزار شد با تأکید بر اهمیت معرفی شهر قم اظهار داشت: ما نیاز داریم به‌دور از حاشیه‌ها با معرفی شهر قم گام مؤثری در مقابله با قم‌هراسی در کشور و جهان برداریم.

وی با اشاره به ایجاد صفحات فضای مجازی به عنوان پل ارتباطی مدیریت شهری و زائران افزود: دو بستر برای این موضوع در نظر گرفته شده که مهم‌ترین وظیفه این دو کانال مجازی رفع نیازمندی‌های سفر با اطلاع‌رسانی دقیق از ظرفیت‌های تاریخی، گردشگری و تفریحی شهر قم است.

مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری قم تأکید کرد: باید در این دو صفحه تمام اقدامات ۱۰ کمیته تشکیل‌شده ذیل کمیته اطلاع‌رسانی و راهنمایی ستاد تسهیلات زائران و خدمات سفر استان قم منعکس‌شده و لینک‌های موردنیاز مسافران و همچنین تذکرات بهداشتی و ایمنی در اختیار مسافران قرار گیرد.

وی محور قرار گرفتن این دو صفحه را لازم و ضروری خواند و تصریح کرد: هر کس بخواهد فعالیتی در حوزه زائران داشته باشد باید از کانال ستاد عبور کرده و در این دو صفحه اطلاع‌رسانی شود.

کلانترزاده به فعالیت‌های اطلاع‌رسانی نوروز امسال در قالب چند زبان زنده دنیا اشاره کرد و گفت: ما نیاز داریم فرهنگ میزبانی را در شهر تقویت کرده و تمام ارگان‌ها برای رسیدن به این هدف باید به میدان بیایند تا علاوه برجذب مسافر، اقدامات لازم در مسیر تسهیلگری برای اقامت طولانی‌تر مسافران فراهم شد.

وی از اعلام آمادگی همه اصناف برای میزبانی از مسافران خبر داد و بیان کرد: برای معرفی ظرفیت‌های گردشگری و تفریحی شهر نیاز به پشتیبانی و کمک‌های مالی و تبلیغاتی داریم تا در این بخش هم تسهیلگری انجام‌شده و مسافران با ورود به شهر برای روزهای متعدد برنامه اقامت در شهر داشته باشند.

مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری قم از همکاری همه ارگان‌های ذیربط برای تبلیغات محیطی خبر داد و خاطرنشان کرد: باید تمام امکانات شهر بسیج شود تا گردشگری و زیارت نقش خود را در رونق اقتصادی برای مردم شهر هم ایفا کند.

وی استفاده از یک سامانه اطلاع‌رسانی واحد را موردتوجه قرارداد و یادآور شد: سامانه ۱۳۷ می‌تواند ۲۴ ساعت شبانه روز اطلاع‌رسانی انجام داده و نیاز زائران را به اطلاعات فوری و ضروری رفع کند.

کلانترزاده در پایان اظهار داشت: شهرداری قم امروز دغدغه ترویج فرهنگ شهروندی و معرفی ظرفیت‌های تفریحی و گردشگری شهر را دارد. همچنین در چند سال گذشته اقدامات قابل‌توجه‌ای در مسیر توسعه شهر و فراهم شدن امکانات لازم برای افزایش ماندگاری مسافر در شهر برداشته‌شده است.

انتهای پیام/***ن