29.1 C
شهر مقدس قم
۲۵ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار معاونت ها

آماده سازی ۱۶۰ هکتار زمین برای پارک خودرو در ایام نیمه شعبان

معاون خدمات شهری شهرداری قم گفت: برای ایام نیمه شعبان 160 هکتار فضا برای پارک خودروها فراهم شده است.

به گزارش شهرنیوز، عباس ذاکریان در جلسه ستاد تسهیلات زائران و خدمات سفر استان قم ویژه نیمه شعبان که با حضور استاندار، شهردار، مدیران نهادها و دستگاه‌های استان درسالن جلسات مسجد مقدس جمکران برگزار شد با اشاره به اینکه شهرداری قم از سه ماه گذشته فعالیت خودش را برای میزبانی از زائران نیمه شعبان و نوروز شهر مقدس قم آغاز کرده است، اظهار کرد: ۱۱ کمیته در موضوعات مختلف از جمله اسکان، ترافیک، زیباسازی، فرهنگی، اطلاع رسانی و… تشکیل شده و هشت ستاد نیز برای نیمه شعبان در مناطق مختلف شهر برپا می‌شود.

وی ادامه داد: پاکسازی معابر ورودی شهر از نخاله‌های ساختمانی آغاز شده، همچنین ۱۶۰ هکتار فضا برای پارک خودروها فراهم شده است.

معاون خدمات شهری شهرداری قم با اشاره به صدور مجوز برای ایستگاه‌های صلواتی با هماهنگی ستاد مردمی، گفت: سه هزار نفر پرسنل شهرداری برای در این ایام لغو مرخصی شدند تا در خدمت زائران شهر کریمه اهل‌بیت(س) باشند.

ذاکریان خاطرنشان کرد: آماده سازی نمازخانه و سرویس‌های بهداشتی، تعبیه سرویس‌های بهداشتی سیار در بلوار پیامبر اعظم(ص)، خط کشی پارکینگ‌ها، بررسی ایمنی مسیر بلوار پیامبر اعظم(ص) تا مسجد مقدس جمکران، آماده سازی ۶ بوستان و دو سوله برای اسکان و… از جمله اقدامات شهرداری قم برای برگزاری هر چه باشکوه‌تر جشن‌های نیمه شعبان است.

انتهای پیام/****ع