36.7 C
شهر مقدس قم
۲۲ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار منطقه 2

اجرای ۴۴ پروژه مهم در منطقه دو شهرداری قم/احداث ۵ تقاطع جهت تسهیل رفت و آمد و دسترسی شهروندان

مدیر منطقه دو شهرداری قم گفت: طی چند سال گذشته 44 پروژه و طرح مهم در منطقه دو شهرداری قم انجام شده است.

به گزارش شهرنیوز، رضا رحیمی روز چهارشنبه در گام چهارم افتتاح رسمی ۱۰۰ پروژه شهرداری قم در سالن رضوان شهرداری قم، با اشاره به افتتاح ساختمان منطقه دو شهرداری قم، بیان کرد: ساختمان منطقه دو شهرداری قم در ۷ هزار متر مربع زیربنا در ۶ طبقه احداث شده و دو سازمان تابعه شهرداری نیز در این این محل مستقر خواهند شد.

مدیر منطقه دو شهرداری قم ادامه داد: با افتتاح و بهره‌برداری رسمی از این ساختمان، حضور و مراجعه شهروندان به شهرداری منطقه تسهیل و ارتباطات مردمی افزوده خواهد شد.

رحیمی با اشاره به پروژه بلوار جمهوری اسلامی ابراز داشت: برای اجرای فاز اول این بلوار ۱۲۰ پلاک تملک و در فاز دوم و تونل این بلوار تا بلوار آیت الله بنی فضل نیز ۹۲ پلاک تملک شده که هم اکنون ۱۱ پلاک از فاز دوم آن تملک و تخریب نشده است.

وی با بیان اینکه تاکنون ۱۲۰ میلیارد تومان برای تملکات این بلوار هزینه شده است، خاطرنشان کرد: تعلق خاطر، ریزدانگی و بافت مسکونی متراکم این منطقه از مشکلات تملک و اجرای پروژه جمهوری اسلامی بوده است.

رحیمی ادامه داد: در منطقه دو شهرداری قم پنج تقاطع طی سالهای قبل طراحی و وارد فاز اجرا شده شده که از این جمله می‌توان به تقاطع جمهوری اسلامی، زیر گذر آیت الله طباطبایی، زیر گذر جمهوری اسلامی و بلوار شهدای روحانیت اشاره کرد.

مدیر منطقه دو شهرداری قم با اشاره به پروژه‌های شاخص این منطقه در سال آینده ابراز داشت: تقاطع شهدای روحانیت و زیرگذر بلوار غدیر سال آینده به بهره ‌برداری خواهد رسید.

وی با بیان اینکه در بافت مرکزی منطقه دو با کمبود فضای سبز شهری روبه رو هستیم، گفت: طی این سالها هفت بوستان در منطقه دو احداث شده است، با احداث بوستان‌های حاشیه‌ای مقداری از کمبود فضای سبز در بافت مرکزی منطقه مرتفع شده است.

وی بیان کرد: سه پل هوایی اخیراً در سطح معابر پرتردد این منطقه نصب شده و در موضوعات ترافیکی دیگر نیز برنامه‌هایی قابل ملاحظه در حال انجام است.

رحیمی یادآور شد: وجود کاربری‌های ناسازگار مانند ریل آهن و دکل‌های برق از مشکلات اساسی منطقه دو شهرداری قم است و در کنار آن عریض بودن معابر نیز از مزیت‌های مهم منطقه به شمار می‌رود.

انتهای پیام/***ش