41 C
شهر مقدس قم
۱۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان پارک‌ها

تبدیل شهر قم به شهری دینی و بانشاط/توسعه فضای سبز در شهر قم قابل‌تقدیر است

رئیس بسیج مهندسین استان قم با بیان حفظ آبروی شهر قم با توسعه فضای سبز و تغییر چهره شهر گفت: توسعه فضای سبز شهر قم در پیشبرد اهداف توسعه و ایجاد نشاط اجتماعی تأثیر زیادی داشته و امروز شهر قم به یک شهر دینی و بانشاط تبدیل‌شده است.

به گزارش شهرنیوز، سرهنگ حسین نیکوکلام‌ در آیین نکوداشت و تقدیر از مهندسین بسیجی که به مناسبت روز مهندس در سازمان پارک‌ها و ‌فضای سبز شهرداری قم برگزار شد به همکاری بسیج مهندسین با همه ارگان‌ها اشاره کرد و اظهار داشت: ارتباط با شهرداری و سازمان‌های تخصصی افتخار ما بوده و در حوزه فضای سبز کارهای زیادی انجام‌شده و آبروی شهر قم که دومین شهر گردشگری و زیارتی در کشور است را حفظ کرده است.

وی به محور اصلی توسعه شهر قم که بر مبنای گردشگری تعریف‌شده، اشاره کرد و گفت: با توجه به زائرپذیری شهر قم و حضور سالانه ۲۰ میلیون زائر در شهر قم توسعه فضای سبز در پیشبرد اهداف توسعه و ایجاد نشاط اجتماعی تأثیر زیادی داشته و امروز شهر قم به یک شهر دینی و بانشاط تبدیل‌شده است.

رئیس بسیج مهندسین استان قم استفاده از پساب در آبیاری فضای سبز را مطرح کرد و گفت: این‌که شهرداری اقدامات لازم برای آبیاری با پساب را انجام داده است، باعث خوشحالی بوده و باید کمبود آب و مشکلات کم‌آبی در نظر گرفته شود.

وی تبدیل شهر قم را به یک شهری با نماهای اسلامی مطرح کرد و گفت: در حوزه فضای سبز نیز ما کارگروه‌های تخصصی در کشور داشته و باید این همکاری و هم‌افزایی روزبه‌روز بیشتر شود.

نیکوکلام تأکید کرد: این همکاری می‌تواند شهر قم را درشأن حضرت معصومه (س) و حضرت امام کاظم(ع) تبدیل کرده و امروز تنها با همکاری و افزایی می‌توانیم کارهای بزرگی انجام دهیم و باید دامنه همکاری‌ها بیشتر شود.

انتهای پیام/***