25.3 C
شهر مقدس قم
۲۹ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار مناطق

بهسازی بلوار حضرت معصومه (س) با اجرای طرح بازیافت سردآسفالت

مدیر منطقه شش شهرداری قم به منظور بهسازی و ساماندهی بلوار حضرت معصومه (س) و روان‌سازی ترافیک و تسهیل در عبور و مرور شهری، از عملیات اجرای طرح بازیافت سرد آسفالت محور جعفریه خبر داد.

به گزارش واحد خبر منطقه شش شهرداری قم، احمد ترکمن اظهار داشت: بلوار حضرت معصومه (س) قسمتی از جاده ترانزیتی شهر قم به شمال و شمال غرب کشور بوده و بار ترافیکی فوق العاده سنگینی را از خود عبور می‌دهد.

وی با اشاره به بستر نامناسب خروجی این بلوار با توجه به اهمیت ترانزیتی آن گفت: همین امر موجب تحمیل مشکلات این شریان حیاتی بر مردم و شهروندان شده است. شهرداری قم هم پس از بهره برداری از تقاطع غیر همسطح سلام، بهسازی و ساماندهی این بلوار با اجرای طرح بازیافت سرد آسفالت را در دستور کار دارد.

مدیر منطقه شش شهرداری قم بیان کرد: بهسازی بلوار مذکور با استفاده از بروزترین تکنولوژی راه‌سازی و به‌صورت درجا به روش تحکیم و تقویت بستر توسط سیمان صورت می‌گیرد.

وی ادامه داد: در راستای جلوگیری از وقفه زمانی اجرای پروژه ، مکانیزم آن بدین صورت است که حدود ۲۵ سانتیمتر از موقعیت محل توسط دستگاه تراشیده و با مخلوط سیمان دوباره پخش و کوبش می‌شود.

ترکمن با بیان اینکه این پروژه با اعتبار هشتاد میلیارد ریال اجرا می‌شود، در خصوص مشخصات پروژه گفت: تراش آسفالت و بازیافت سرد درجا با ماشین WR به طول بیش از یک کیلومتر در حال انجام است.

انتهای پیام/***