41 C
شهر مقدس قم
۱۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شورا

رشد ۸۰ درصدی اعتبارات سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری قم در بودجه ۱۴۰۱

رئیس کمیته فناوری اطلاعات شورای اسلامی شهر قم گفت: افزایش ۸۰ درصدی بودجه این سازمان نسبت به سال گذشته و اختصاص ۵۴۰ میلیارد ریال بودجه برای سال ۱۴۰۱ نشان از حمایت جدی شورای ششم از حوزه ICT شهر است.

به گزارش شهرنیوز، معصومه آمره در مراسم معارفه سرپرست جدید سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری قم، اظهار داشت: تغییرات ایجادشده به دلیل رویکرد و سیاست‌های جدید شورای ششم در حوزه IT است و این تغییرات فرصتی را فراهم می‌کند تا دیدگاه‌های جدید به سیستم تزریق شود.

وی با اشاره به نقاط قوت و ضعف، فرصت‌ها و تهدیدهای سازمان فاوا شهرداری اظهار داشت: مطمئناً هر سازمانی در طول حیات تاریخی خود دارای نقاط قوت و ضعفی بوده و خواهد بود که با بهره‌گیری از نقاط قوت و تبدیل تهدیدها به فرصت و حمایت‌های مجموعه مدیریت شهری می‌تواند روند توسعه و پیشرفت سازمانی خود را بهبود بخشد.

عضو شورای اسلامی شهر قم ادامه داد: هوشمندسازی خدمات تنها در توسعه فناوری اطلاعات و تجهیزات خلاصه نمی‌گردد و در این راستا تحول فرهنگی و زیرساختی برای ارتقای زندگی شهروندان باید در دستور کار قرار گیرد و در واقع اصلی‌ترین رکن شهر هوشمند، میزان مشارکت شهروندان در استفاده از تکنولوژی است.

وی خاطرنشان کرد : افزایش ۸۰ درصدی بودجه این سازمان نسبت به سال گذشته و اختصاص ۵۴۰ میلیارد ریال بودجه برای سال ۱۴۰۱ نشان از حمایت جدی شورای ششم از حوزه ICT شهر است، طی چند روز آینده اولویت‌ها و سیاست‌های کمیته it برای تحقق چشم‌انداز شهر هوشمند به سازمان فاوا ابلاغ خواهد شد.***