35 C
شهر مقدس قم
۲۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار معاونت ها

افزایش ۱۰۰ درصدی هزینه‌های برخی پروژه‌های شهری با بالارفتن قیمت تجهیزات و مصالح

معاون فنی و عمرانی شهرداری قم با اشاره به افزایش قیمت تجهیزات و مصالح موردنیاز اجرای طرح‌های عمرانی گفت: هر چهار پروژه فعال سازمان توسعه و عمران شهرداری قم در مقایسه با بودجه اولیه بیش از 100 درصد با افزایش هزینه روبه‌رو شده‌اند.

به گزارش شهرنیوز، عباس حلوایی‌زاده امروز در جلسه شورای سازمان توسعه و عمران که به ریاست استاندار و با حضور دکتر سقائیان‌نژاد شهردار قم در سالن جلسات استانداری قم برگزار شد، با اشاره به پروژه‌های جاری سازمان توسعه و عمران، اظهار داشت: واسپاری پروژه‌های شهری به این سازمان تجربه موفقی در شهرداری قم است.

وی روند عملیات اجرایی تونل جمهوری اسلامی را موردتوجه قرار داد و یادآور شد: بلوار جمهوری بزرگترین بزرگراه درون‌شهری قم است که به‌وسیله رینگ‌های احداث‌شده عملاً از پردیسان آغاز و در نهایت به کمربندی امام علی(ع) متصل خواهد شد.

معاون فنی و عمرانی شهرداری قم اضافه کرد: طی سال‌های اخیر با واگذاری پروژه‌های شهری به سازمان توسعه و عمران علاوه بر ارتقای مزیت رقابتی، هزینه تمام‌شده پروژه‌ها کاهش‌یافته است.

به گفته وی، برای پروژه تونل جمهوری اسلامی باوجوداینکه حدود ۹۰ میلیارد تومان اعتبار اولیه در نظر گرفته‌شده بود تاکنون بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان هزینه شده است.

حلوایی‌زاده با اشاره به افزایش قیمت تجهیزات و مصالح موردنیاز اجرای طرح‌های عمرانی ابراز کرد: هر چهار پروژه فعال سازمان توسعه و عمران شهرداری قم در مقایسه با بودجه اولیه بیش از ۱۰۰ درصد با افزایش هزینه روبه‌رو شده‌اند.

انتهای پیام/***ش