35 C
شهر مقدس قم
۲۰ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

پیش‌بینی بودجه ۳۰۰ میلیارد تومانی سازمان توسعه و عمران شهرداری قم در سال ۱۴۰۱/تشریح آخرین وضعیت پروژه‌های سازمان

مدیرعامل سازمان توسعه و عمران شهرداری قم با اشاره به تحقق 71 درصدی بودجه سال جاری، از پیش‌بینی بودجه 300 میلیاردی این سازمان در سال 1401 خبر داد.

به گزارش شهرنیوز، سید ابوالفضل میریک امامی امروز در جلسه شورای سازمان توسعه و عمران که به ریاست استاندار و با حضور دکتر سقائیان‌نژاد شهردار قم در سالن جلسات استانداری قم برگزار شد، اظهار داشت: سازمان توسعه و عمران طی ۱۰ سال اخیر بالندگی زیادی داشته و هم‌اکنون این سازمان از نظر تجهیزات، نیروهای تخصصی و امکانات به وضعیت مطلوبی رسیده و موفق شده پروژه‌های بزرگی را به سرانجام برساند.

وی با بیان اینکه تقاطع سه سطحه حضرت ولی‌عصر(عج) و زیرگذر بلوار ۱۵ خرداد دو پروژه شاخص و به بهره‌برداری رسیده این سازمان در سال‌های گذشته است، اضافه کرد: سازمان توسعه و عمران شهرداری قم برای انجام پروژه‌های بزرگ شهری آمادگی و توان لازم را دارد.

مدیرعامل سازمان توسعه و عمران شهرداری قم با اشاره به آخرین وضعیت پروژه تونل جمهوری اسلامی گفت: این پروژه با پیشرفت ۸۰ درصدی، یکی از طرح‌های شاخص این سازمان است؛ این تونل به طول ۷۵۰ متر هم‌اکنون در مراحل پایانی خود قرار دارد که پس از بهره‌برداری بلوار جمهوری اسلامی در نهایت به کمربندی امام علی(ع) متصل خواهد شد.

وی آخرین وضعیت پروژه تونل غدیر را موردتوجه قرارداد و ابراز کرد: پروژه تونل غدیر هم‌اکنون پیشرفت فیزیکی ۲۷ درصدی داشته و بتن‌ریزی عرشه آن در دو سطح توسط سازمان توسعه و عمران در حال انجام است.

میریک امامی خاطرنشان کرد: پروژه شهدای روحانیت حدفاصل بلوار یادگار امام راحل و بلوار امام رضا(ع) با پیشرفت فیزیکی ۲۳ درصدی با هدف تکمیل رینگ‌های ترافیکی نیز در حال انجام است.

وی با اشاره به ویژگی‌های کارخانه آسفالت این سازمان گفت: بومی‌سازی تجهیزات این کارخانه در یک وضعیت قابل‌قبول در قالب مهندسی معکوس انجام‌گرفته است.

مدیرعامل سازمان توسعه و عمران شهرداری قم ادامه داد: از بودجه ۲۳۰ میلیارد تومانی سال جاری این سازمان ۷۱ درصد تاکنون محقق شده است و برای سال آینده ۳۰۰ میلیارد تومان بودجه پیش‌بینی‌شده است.

انتهای پیام/***ش