۲۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار مناطق

پیگیری رفع مشکلات پاکبانان در منطقه دو شهرداری قم

به دنبال اعتراض تعدادی از پاکبانان منطقه دو شهرداری قم، مدیر این منطقه از پیگیری مشکلات و پرداخت بخشی از معوقات مالی این افراد خبر داد.

به گزارش شهرنیوز، صبح امروز بخشی از پاکبانان معترض منطقه دو شهرداری قم در تجمعی، خواستار پیگیری معوقات مالی و رفع برخی از مشکلات خود شدند.

این پاکبانان که نیروهای پیمانکاران شهرداری در حیطه خدمات شهری و رفت و روب هستند، نسبت به عدم پرداخت حقوق خود در سر موعد و برخی مشکلات اجرایی اعتراض داشتند.

رضا رحیمی، مدیر منطقه دو شهرداری قم ضمن تاکید بر پیگیری سریع مشکلات پاکبانان اظهار داشت: بخشی از حقوق این افراد توسط پیمانکار پرداخت شده و پیگیر پرداخت کامل معوقات هستیم.

وی ادامه داد: مشکل ایجاد شده بیشتر به علت مشکلات شرکت پیمانکار بوده و اختلافات حقوقی شرکت مورد نظر موجب شده تا روند پرداخت دستمزد کارگران با مشکل مواجه شود.

مدیر منطقه دو شهرداری قم با اشاره به حساسیت شهرداری در پرداخت به موقع حقوق نیروهای زحمت‌کش خدمات شهری افزود: رفع مشکلات قراردادی شرکت پیمانکار و شهرداری قم و همچنین بخشی دیگر از مشکلات شرکت مربوطه، موجب شده تا انضباط مالی پرداخت‌ها به این عزیزان دچار مشکل شود.

رحیمی با اشاره به برخی اعتراضات پاکبانان نسبت به تغییر طرح نظافت در منطقه دو شهرداری قم اضافه کرد: با توجه به تجمیع نظرات کارشناسی، فرایند اصلاح طرح نظافت منطقه با همفکری عوامل دخیل آغاز شده و به زودی به نتیجه خواهد رسید.

به گفته وی تذکرات لازم به پیمانکار مربوطه داده شده و اصلاح امور قراردادی هم در دستور کار قرار گرفته است.

مدیر منطقه دو شهرداری قم با اشاره به نقش پاکبانان در پاکیزگی و نشاط شهر در ایام منتهی به نوروز گفت: تمام تلاش ما این است که مطالبات این افراد با سرعت هر چه تمام پرداخت شده و امیدواریم با جدی گرفتن سازو کارهای اداری و حقوقی توسط شرکت‌های طرف قرارداد، دیگر شاهد چنین اتفاقاتی نباشیم.****