35.9 C
شهر مقدس قم
۲۳ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار مناطق

ایمن‌سازی مراکز تجاری و اقامتی در هسته مرکزی شهر قم/افزایش نظارت‌ها با نزدیک شدن به ایام نوروز

مدیر منطقه هفت شهرداری قم ایمن‌سازی مراکز تجاری و اقامتی در هسته مرکزی شهر را از دغدغه‌های مدیریت شهری دانست و گفت: در سال‌های گذشته تعداد قابل‌توجه‌ای از مراکز اقامتی ایمن‌سازی شده و مراکز بدون مجوز بسیار کم است.

محمد رمضانی در گفت‌وگو با خبرنگار شهرنیوز، با توجه به نزدیکی به ایام نوروز و تعطیلات نوروزی، به اهمیت ایمن‌سازی پاساژها و مراکز اقامتی در هسته مرکزی شهر اشاره کرد و اظهار داشت: ایمن‌سازی هسته مرکزی شهر دغدغه مدیریت شهری، بسیاری از ارگان‌ها، نهادهای دولتی و مجموعه دستگاه قضایی است.

وی ایمن‌سازی پاساژهای ناایمن هسته مرکزی شهر را به‌عنوان نخستین دغدغه مدیریت شهری عنوان کرد و افزود: خوشبختانه در چند سال گذشته اتفاقات خوبی در این حوزه رقم خورده و بسیاری از پاساژها، شبکه برق‌رسانی و آتش‌نشانی پاساژ را ایمن کرده‌اند و به آن‌ها تذکرات لازم داده‌شده است.

مدیر منطقه هفت شهرداری قم، از همکاری اداره کل اوقاف و آستان مقدسه برای ایمن‌سازی پاساژهای تحت مالکیت این دو نهاد خبر داد و تصریح کرد: نماینده این پاساژها به شهرداری مراجعه کرده و اقدامات لازم در حال اجرا است و اخطارهای مربوطه به تمام پاساژها اعلام‌شده است.

وی ایمن‌سازی مجموعه‌های اقامتی را نیز مطرح کرد و یادآور شد: در ایمن‌سازی مراکز اقامتی، شهرداری بر اساس قوانین نظارت بیشتری می‌تواند داشته باشد، زیرا بخشی از مجوز این مراکز را شهرداری صادر کرده و این مراکز برای دریافت مجوز به سازمان آتش‌نشانی ارجاع داده می‌شوند.

رمضانی ادامه داد: سازمان آتش‌نشانی پس از بررسی ایمنی مراکز اقامتی، بلامانع بودن فعالیت این مراکز را به شهرداری اعلام کرده و ازاین‌جهت به‌روزرسانی در مراکز اقامتی در حال انجام بوده و تعداد قابل‌توجهی از این مراکز ایمن‌سازی شده و مراکز بدون مجوز بسیار کم است.

وی شیوع ویروس کرونا و ایجاد محدودیت‌های تردد برای سفر را موردتوجه قرارداد و خاطرنشان کرد: مراکز اقامتی در دو سال گذشته به‌صورت کامل تعطیل بوده و در این مدت با شناسایی این مراکز و نظارت و بازرسی در حال ایمن‌سازی بوده و مجوز فعالیت آن‌ها در حال صدور است.

مدیر منطقه هفت شهرداری قم ایمن‌سازی و تأیید آتش‌نشانی بر ایمنی مراکز اقامتی و تجاری را در اولویت منطقه دانست و ابراز کرد: هسته مرکزی شهر و دسترسی به این اماکن با یک سری موضوعات پدافندی روبه‌رو است که آتش‌نشانی در سیستم خود به این موضوعات رسیدگی می‌کنند.

وی در پایان با ابراز امیدواری از تبدیل ایمن‌سازی پاساژها و مسافرخانه‌ها به یک دغدغه استانی بیان کرد: باوجود تمام‌کارهای انجام‌شده اما تا رسیدن به ایمنی کامل راه درازی داشته و شهرداری و سایر ارگان‌ها پیگیر این موضوع بوده و امیدواریم این برنامه با سرعت بالایی به نتیجه برسد.

انتهای پیام/***ن