28.9 C
شهر مقدس قم
۲۹ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

آغاز طرح نوسازی تاکسی‌های فرسوده در قم/اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه ۱۰۰ میلیون تومانی برای خودروهای مدل ۱۳۸۰ و قبل از آن

سرپرست سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری قم از آغاز نوسازی تاکسی‌های فرسوده مدل 1380 و قبل از آن با منابع داخلی شهرداری و توافق با بانک برای واگذاری تسهیلات قرض‌الحسنه در قم خبر داد.

علی نیک در گفت‌وگو با خبرنگار شهرنیوز، با اشاره به اهمیت نوسازی ناوگان تاکسیرانی اظهار داشت: متأسفانه در حال حاضر ۶۰ درصد ناوگان تاکسیرانی در قم فرسوده است، درصورتی‌که ناوگان تاکسیرانی در شهر قم در انتقال مسافر و سفرهای درون‌شهری سهمی ۱۴ درصدی دارد.

وی دغدغه شهرداری مبنی بر نوسازی ناوگان تاکسیرانی را موردتوجه قرار داد و افزود: شهرداری قم بعد از متوقف شدن نوسازی ناوگان تاکسیرانی بعد از قطع تسهیلات دولتی و افزایش قیمت خودرو، ‌به دنبال راهکارهایی برای نوسازی بوده و تلاش ‌کرده از طریق منابع داخلی و اعطای تسهیلات کم‌بهره بتواند در این حوزه گام‌های مؤثری بردارد.

سرپرست سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری قم، از برنامه‌ریزی‌های این سازمان برای نوسازی تاکسی‌های فرسوده مدل ۱۳۸۰ و قبل از آن خبر داد و تصریح کرد: با پیگیری‌های انجام‌شده توانسته‌ایم از طریق منابع داخلی و توافق با بانک، طرح نوسازی تاکسی‌های فرسوده مدل ۱۳۸۰ و قبل از آن را به‌صورت پایلوت آغاز کنیم.

وی از اعطای وام ۱۰۰ میلیون تومانی به متقاضیان خبر داد و خاطرنشان کرد: با توجه به توافقی که با بانک انجام‌شده تسهیلاتی به مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان به متقاضیان اختصاص داده‌شده و روند اداری افرادی که ثبت‌نام کرده‌اند در حال انجام بوده و تعدادی از پرونده‌ها به بانک ارجاع داده‌شده است.

نیک، نحوه پرداخت مابه‌التفاوت قیمت خودروها را تشریح کرد و گفت: قیمت خودرو تاکسی پژو حدود ۱۴۲ میلیون و تاکسی سمند در حدود ۱۶۲ میلیون تومان است که صاحبان خودرو باید مابه‌التفاوت آن را شخصاً پرداخته کنند و همچنین می‌توانند خودروی خود را نیز به‌عنوان خودرو اسقاطی فروخته و مبلغ آن را نیز دریافت کنند.

وی در پایان با تأکید دوباره بر نوسازی ناوگان تاکسیرانی بیان کرد: این طرح به‌صورت پایلوت آغازشده و در صورت موفقیت ادامه پیدا خواهد کرد تا بتوانیم در کمترین زمان شاهد نوسازی و کاهش عمر ناوگان تاکسیرانی بوده و خدمات مطلوبی را به شهروندان ارائه دهیم.

انتهای پیام/****ن