35.3 C
شهر مقدس قم
۲۲ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار مناطق

روزانه ۳ میلیون مترمربع در منطقه ۲ قم نظافت می‌شود/تفکیک و خریدوفروش اراضی کشاورزی منطقه تخلف است

مدیر منطقه دو شهرداری قم از رفت‌وروب و نظافت شهری سه میلیون مترمربع از معابر و شوارع این منطقه به‌صورت روزانه خبر داد.

رضا رحیمی در گفت‌وگو با خبرنگار شهرنیوز، سرانه فضای سبز شهری منطقه دو را حدود سه مترمربع دانست و اظهار داشت: البته با استانداردهای لازم فاصله داریم ولی با فضای سبز جنگلی سرانه بیش از این میزان است.

وی با بیان اینکه نوع دسترسی شهروندان و بوستان‌های محلی با متراژهای کم ازجمله دغدغه‌های شهروندان است، افزود: کاشت درختان مثمر همچون توت، زیتون و انار در بوستان‌های قم در دستور کار است که در کنار توسعه فضای سبز به آن توجه داریم.

مدیر منطقه دو شهرداری قم وضعیت جمع‌آوری پسماند در سطح منطقه را موردتوجه قرار داد و گفت: بخشی از اقدامات شهرداری به مشارکت شهروندان برمی‌گردد و باید همراه باشند و زباله را ساعت ۲۱ تا ۲۴ قرار دهند ولی گاهی زباله‌ها را صبح می‌گذارند که این‌ها هزینه‌های شهر را افزایش می‌دهد.

وی با تأکید بر اینکه سه میلیون مترمربع روزانه نظافت در سطح معابر داریم و ۱۲۰ تن زباله جمع‌آوری می‌شود، ادامه داد: یکی از دغدغه‌ها وجود موش مربوط به فاضلاب خاکستری است که به انهار انتقال می‌دهند.

رحیمی گاراژهای ضایعاتی در سطح منطقه را موردتوجه قرارداد و گفت: بیش از ۱۰۰ مورد ضایعاتی در شهر بوده که امروز به ۳۰ مورد رسیده است، که برنامه‌ریزی‌شده است که تا با توجه به ظرفیت خوبی که در جاده اراک ایجادشده منتقل شوند.

وی در مورد تعیین تکلیف زمین‌های واقع در کمربندی امام علی(ع) در قسمت این منطقه یادآور شد: این محدوده خارج از حریم شهر است و هرگونه خریدوفروش این اراضی که کاربری آن کشاورزی است جرم بوده و شهروندان برای خرید زمین استعلامات لازم را بگیرند.

انتهای پیام/***ز