33.9 C
شهر مقدس قم
۲۶ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار معاونت ها

آغاز اجرای نمادهای حفظ فاصله طولی خودروها برای نخستین بار در ایران توسط شهرداری قم

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم با بیان اینکه اجرای نمادهای حفظ فاصله طولی برای نخستین بار در ایران توسط شهرداری قم اجرایی شده است، گفت: این طرح در مرحله نخست در بلوار غدیر عملیاتی شده و به‌تدریج در سایر معابر شهری نیز اجرا می‌شود.

مسعود طبیبی در گفت‌وگو با خبرنگار شهرنیوز، با اشاره به طرح مجموعه مدیریت شهری قم در اجرای نمادهای فاصله طولی خودروهای عبوری در معابر شهری، اظهار داشت: طبق ماده ۱۷۳ آیین‌نامه راهنمایی و رانندگی، رانندگان باید فاصله طولی مناسب با خودروی جلوتر را حفظ کنند.

وی اهمیت حفظ فاصله طولی بین خودروهای سواری را مورد توجه قرار داد و اضافه کرد: رعایت فاصله طولی در کاهش تصادفات و کنترل خودروهای سواری توسط رانندگان اثر مستقیمی دارد.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم با اشاره به اجرای طرح رعایت فاصله طولی در شهر قم یادآور شد: در این طرح، شهرداری قم در طول مسیر نمادهای زردرنگی را در بلوار و معابر شهری طراحی می‌کند و فاصله طولی خودرو با خودروی مقابل زمانی اصولی و ایمن است که راننده حداقل دو نماد زردرنگ ترسیم‌شده بر محور را به‌راحتی رؤیت نماید.

طبیبی با بیان اینکه اجرای نمادهای حفظ فاصله طولی برای اولین در ایران توسط شهرداری قم اجرایی شده است، گفت: این طرح در مرحله نخست در بلوار غدیر عملیاتی شده و به‌تدریج در سایر معابر شهری نیز اجرا می‌شود.

انتهای پیام/****ش