28.5 C
شهر مقدس قم
۲۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان فرهنگی

دهمین دوسالانه عکس با مشارکت شهرداری قم برگزار می‌شود

دهمین دوسالانه عکس هنرمندان استان قم با مشارکت شهرداری قم برگزار می‌شود.

به گزارش شهرنیوز، دهمین دوسالانه عکس هنرمندان استان قم با هدف برگزاری نمایشگاه، معرفی برگزیدگان، تدوین و چاپ کتاب عکس «قم ۱۴۰۰» برگزار می‌شود.

حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س)، بقاع متبرک امامزادگان(ع)، مسجد مقدس جمکران، حوزه‌های علمیه، مراکز حوزوی، علمی، آموزشی، پژوهشی و دانشگاهی، مساجد، اماکن زیارتی و سیاحتی، حجاب، فرهنگ‌وهنر، آداب و سنن اجتماعی و مذهبی، مستندهای اجتماعی، سیاسی و ورزشی، معماری، مبلمان و فضاهای شهری، مردم‌نگاری، پرتره و عکاسی خیابانی، طبیعت و محیط‌‌زیست، ظرفیت‌های دینی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی و نیز عکس‌هایی که با نگاه هنرمندانه بازتاب ویژگی‌های بارز استان قم باشد، شامل «موضوع» این دوسالانه عکس است.

همچنین بخش‌های مسابقه این دوسالانه شامل سه بخش تک‌عکس و مجموعه عکس در موضوع «قم ۱۴۰۰»، تک‌عکس و مجموعه عکس در موضوع «آزاد» و بخش تک‌عکس موبایلی در موضوع «آزاد» برگزار می‌شود.

کلیه فایل‌ها در قالب یک لوح فشرده (سی دی) از طریق پست و یا به‌صورت حضوری به این انجمن تحویل داده شود و یا به نشانی رایانامه info@qomphotographers.ir ایمیل شود.

هر عکاس می‌تواند حداکثر هفت قطعه تک‌عکس و یک مجموعه (حداکثر ۱۲ قطعه عکس) با محوریت استان قم ارائه کند که پس از انتخاب و تأیید نهایی، بر اساس ظرفیت کتاب «قم ۱۴۰۰»، اثر وی در کتاب مذکور منتشر می‌شود؛ عکس‌های دستکاری‌شده از مرحله انتخاب حذف می‌شوند و عکس‌های ارسالی باید در فاصله زمانی سال‌های ۱۳۹۸ تا ۱۴۰۰ گرفته‌شده باشند.

آیین اختتامیه و نمایشگاه دهمین دوره دوسالانه عکس هنرمندان قم در اسفندماه سال جاری برگزار خواهد شد.

این دوسالانه توسط انجمن عکاسان استان قم با همکاری استانداری قم، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم، اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قم، شهرداری قم، شورای اسلامی شهر قم، سازمان فرهنگی، اجتماعی ورزشی شهرداری قم و نگارخانه فرهنگ برگزار می‌شود.

انتهای پیام/***