31.1 C
شهر مقدس قم
۲۳ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار مناطق

رهاسازی فاضلاب در انهار از مشکلات منطقه ۶ شهر قم/شهروندان زباله‌ها را در ساعات مشخص‌شده بیرون بگذارند

مدیر منطقه شش شهرداری قم گفت: در این منطقه با رهاسازی آب‌های فاضلاب به نهرها مواجه هستیم و متأسفانه بیش از 70 درصد از نهرهای منطقه با آب‌های فاضلاب منازل، پر می‌شود که این امر یکی از معضلات جدی در زمان بارندگی است.

احمد ترکمن در گفت‌وگو با خبرنگار شهرنیوز، با اشاره به اقدامات منطقه شش شهرداری در حوزه خدمات شهری و به‌ویژه پسماند اظهار داشت: روزانه نزدیک به ۱۱۹ تن زباله در سطح منطقه را جمع‌آوری می‌شود که این رقم به نسبت بسیار بالاست.

وی با بیان اینکه جمع‌آوری پسماند و زباله‌های از ساعت ۹ شب آغاز می‌شود، تصریح کرد: قراردادن زباله خارج از ساعت تعیین‌شده، موجب آلودگی و افزایش هزینه مدیریت شهری شده است و در چندین مرحله مجبور به جمع‌آوری پسماندها هستیم که تلاش شده قبل از ساعت ۷ صبح زباله‌ای در سطح شهر باقی نمی‌ماند.

مدیر منطقه شش شهرداری قم وضعیت نیروی انسانی فعال در حوزه خدمات شهری را مورد توجه قرار داد و افزود: نسبت به سال گذشته در قرارداد جدید، ۱۹ نفر نیروی خدمات شهری و دو دستگاه ماشین جمع‌آوری زباله و شیفت روز نیز اضافه‌شده است.

وی خاطرنشان کرد: در بازخورد سامانه ۱۳۷ نیز از ۲ هزار پیام در سال گذشته به ۶۰۰ پیام در سال جدید رسیده‌ایم و در تلاش شده با توسعه خدمات، کمترین میزان گلایه‌مندی‌ها را داشته باشیم.

ترکمن با اشاره به رهاسازی آب‌های فاضلاب در نهرها در سطح منطقه اذعان کرد: در این منطقه با رهاسازی آب‌های فاضلاب به نهرها مواجه هستیم و متأسفانه بیش از ۷۰ درصد از نهرهای منطقه با آب‌های فاضلاب منازل، پر می‌شود که این امر یکی از معضلات جدی در زمان بارندگی است.

وی با تأکید بر اینکه نهرها در جهت انتقال آب‌های سطحی است، ابراز کرد: شهرداری درحال‌توسعه نهرهای استاندارد برای کشش آب‌های سطحی است ولی شهروندان هم باید بدانند فاضلاب‌هایی که از منازل به نهرها جاری می‌شود مشکلات آلودگی به وجود آورده است.

مدیر منطقه شش شهرداری قم یادآور شد: با افزایش بیش از دو برابری بودجه سال ۱۴۰۱ در منطقه، امید است بتوان بسیاری از پروژه‌ها را به سرانجام رساند و در زمینه تملکات و ساماندهی معابر گام‌های خوبی برداشته شود.

انتهای پیام/***ز