35 C
شهر مقدس قم
۱۹ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان فرهنگی

کارگاه کتابت به مناسبت نیمه شعبان در قم برگزار می‌شود

سرپرست سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قم از برپایی کارگاه کتابت به مناسبت نیمه شعبان با همکاری مسجد مقدس جمکران و انجمن خوشنویسان قم خبر داد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید احمد طباطبایی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار شهرنیوز، با اشاره به هماهنگی با دستگاه‌ها و بخش‌های مختلف استان برای برگزاری برنامه‌های مختلف به مناسبت نیمه شعبان، از برپایی کارگاه کتابت به مناسبت این ایام خبر داد و اظهار داشت: کارگاه کتابت با همکاری مسجد مقدس جمکران طی روزهای پایانی ماه شعبان برپا خواهد شد.

سرپرست سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قم ادامه داد: کارگاه کتابت امسال در ادامه کارگاهی است که سال گذشته با حضور جمع زیادی از هنرمندان و خوشنویسان قمی برگزار شد.

وی با اشاره به جریان سازی برپایی کارگاه‌های خوشنویسی در تولید محتوای دینی و معرفتی تصریح کرد: کارگاهی که سال گذشته در این زمینه برپا شد، در تولید محتوا و همچنین جریان سازی پیرامون مناسبت آیینی نیمه شعبان بسیار اثرگذار بود.

طباطبایی‌نژاد با تأکید بر تجربه موفق سال گذشته در برپایی کارگاه خوشنویسی و کتابت، عنوان کرد: این کارگاه به‌صورت یک‌روزه برگزار خواهد و زمان و مکان نهایی آن به‌زودی اعلام خواهد شد.

وی با اشاره به ظرفیت بالای قم در هنر خوشنویسی خاطرنشان کرد: قم یکی از قطب های اصلی خوشنویسی در سطح کشور است و هنرمندان خوشنویسی قم جایگاه بالایی در عرصه بین‌المللی دارند.

سرپرست سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قم در پایان با تاکید بر اینکه پیوست هنر با مفاهیم دینی از اهداف برپایی این نمایشگاه است، یادآور شد: بعد از برپایی کارگاه کتابت، برگزاری نمایشگاه و ساخت مستندی در این خصوص کلید خواهد خورد.

انتهای پیام/***ش