28.5 C
شهر مقدس قم
۲۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار منطقه یک

توزیع ۲۰۰۰ تن آسفالت در خیابان شهدای نوبهار قم/لزوم تعیین تکلیف بافت فرسوده برای توسعه منطقه

معاون امور زیربنایی منطقه یک شهرداری قم از توزیع 2000 تن آسفالت با هزینه سی میلیارد ریالی در دو سال گذشته در محله شهدای نوبهار و شهدای دروازه ری خبر داد.

به گزارش شهرنیوز، علیرضا رشید‌نژاد در برنامه تلویزیونی در شهر، با اشاره به مشکلات و روند پیگیری موضوعات شهری محله شهدای نوبهار و شهدای دروازه ری اظهار داشت: عرض نامناسب شوارع این خیابان و بافت فرسوده مشکلات زیادی برای اهالی محل و شهرداری ایجاد کرده است.

وی با بیان اینکه در حوزه آسفالت معابر این خیابان تصریح کرد: سال گذشته پانزده میلیارد ریال و در سال جاری نیز پانزده میلیارد ریال برای روکش آسفالت معابر، شوارع فرعی و کوچه‌های خیابان شهدای نوبهار و خیابان شهدای دروازه ری هزینه شده است.

معاون امور زیربنایی منطقه یک شهرداری قم ادامه داد: ۲۰۰۰ تن آسفالت در دو سال گذشته بر اساس محدوده‌های مختلف و زون بندی‌ها شهرداری در منطقه توزیع‌شده است که برای سال آینده نیز پانزده میلیارد ریال برای روکش آسفالت در نظر گرفته‌شده است.

وی بافت فرسوده این خیابان را مورد توجه قرار داد و افزود: با توجه به حجم بالای بافت فرسوده فعلاً برنامه خاصی برای توسعه و تعریض در این خیابان پیش‌بینی‌نشده است که با توجه به حمایت‌های دولتی و شهرداری امیدواریم این بافت های فرسوده هرچه سریعتر تعیین تکلیف شود.

رشیدنژاد با اشاره به وضعیت جمع‌آوری آب‌های سطحی در این خیابان یادآور شد: جمع‌آوری آب‌های سطحی با توجه به هارمونی و شوارع که بر اساس اصول درستی شکل نگرفته است، توسط چاه‌های جذبی صورت می‌گیرد.

معاون امور زیربنایی منطقه یک شهرداری قم اضافه کرد: برخی از چاه‌های جذبی نیاز به بهسازی و لایروبی داشته که توسط شهرداری منطقه رفع شده است.

انتهای پیام/***