29.4 C
شهر مقدس قم
۲۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار مناطق

۲۵ درصد بافت فرسوده قم در منطقه شش قرار دارد/خیابان شهید امامی به‌زودی به‌طور کامل بازگشایی می‌شود

مدیر منطقه شش شهرداری قم گفت: 25 درصد بافت فرسوده قم، در منطقه 6 قرار دارد و بخش زیادی از این بافت‌های فرسوده منطقه عمدتاً در امامزاده ابراهیم(ع)، هندویان، فهیمی و قلعه کامکار قرار دارد.

احمد ترکمن در گفت‌وگو با خبرنگار شهرنیوز، با تشریح وضعیت منطقه ۶ و فعالیت‌های مختلف عمرانی و خدماتی اظهار داشت: منطقه ۶ جزو نخستین مناطق قم است و هنگامی‌که منطقه ۲ در سال ۹۰ به دو قسمت تفکیک شد، بافت قدیمی آن جز منطقه ۶ شد.

وی با بیان اینکه مساحت منطقه ۶ شامل ۱۱۰۰ هکتار است و قدمت زیادی دارد، خاطرنشان کرد: موقعیت جغرافیایی منطقه از شمال به حریم راه‌آهن در جوار منطقه ۳ می‌رسد.

مدیر منطقه شش شهرداری قم عنوان کرد: ۲۵ درصد بافت فرسوده قم، در منطقه ۶ قرار دارد و برای رفع آن باید در سطح کلان بافت‌های فرسوده را ساماندهی کرد و بخش زیادی از این بافت‌های فرسوده منطقه عمدتاً در امامزاده ابراهیم(ع)، هندیان، فهیمی و قلعه کامکار قرار دارد.

وی با قدردانی از صبوری اهالی خیابان ۱۷ متری فهیمی با توجه به تأخیر در اجرای پروژه خاطرنشان کرد: بازگشایی خیابان شهید امامی باید زودتر از این عملیاتی می‌شد که در این خصوص چندین ملک، تملک و تخریب‌شده و یک ملک باقی‌مانده که تعامل با ورثه در حال انجام است.

ترکمن با اشاره به آخرین وضعیت تملک بانک صادرات در این پروژه گفت: در خصوص تخریب بانک صادرات نیز توافقی صورت گرفته و به‌زودی با توجه به توافقات تملک و تخریب‌شده و مسیر بازگشایی می‌شود.

وی یادآور شد: شهردار قم در ارتباط با پیشبرد پروژه‌های منطقه ۶ و رفع عقب‌ماندگی‌های تاریخی آن، مأموریت‌های زیادی به منطقه سپرده است که دراین‌باره بازگشایی ۱۷ متری فهیمی با توجه به سوق‌الجیشی بودن آن در اولویت است.

مدیر منطقه شش شهرداری قم با تأکید بر اینکه این خیابان از ۲۰ متری شهید کرمی به سمت امامزاده ابراهیم(ع) به‌عنوان راه دسترسی شناخته می‌شود، اضافه کرد: با بازگشایی خیابان شهید امامی بسیاری از ترددها ازجمله میدان توحید تسهیل می‌شود.

انتهای پیام/***ز