29.8 C
شهر مقدس قم
۱۹ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار مناطق

اجرای ۱۴۰ پروژه عمرانی، ترافیکی و فضای سبز بااعتباری بالغ‌بر ۱۶۷ میلیارد تومان در منطقه ۴ شهر قم

مدیر منطقه چهار شهرداری قم گفت: در سال جاری 167 میلیارد تومان بودجه پروژه‌های عمرانی، خدماتی، ترافیکی و فضای سبز در سطح منطقه چهار بوده که تاکنون بیش از 90 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است .

به گزارش واحد خبر منطقه چهار شهرداری قم، مهدی اصفهانیان مقدم با اشاره به اقدامات منطقه چهار شهرداری در سال جاری اظهار داشت: با برنامه‌ریزی انجام‌شده و در راستای اجرای ۱۴۰ پروژه منطقه، حدود ۱۶۷ میلیارد تومان اعتبار پیش‌بینی‌شده که تاکنون با تلاش و پیگیری همکاران منطقه چهار شهرداری روند خوبی داشته و ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی پروژه‌ها را تاکنون شاهد هستیم.

به گفته وی، در سال جاری پروژه‌های متعددی در منطقه افتتاح و به بهره‌برداری رسیده که شاخص‌ترین آن‌ها افتتاح و بهره‌برداری از مجموعه فرهنگی ورزشی شهیدان جعفری نیا، فاز نخست بوستان خضر نبی(ع)، تکمیل بلوار شهید سپهبد سلیمانی، تکمیل روشنایی بلوار شهید آوینی، فاز نخست بوستان زائر، تکمیل و تجهیز ابنیه و امکانات بوستان‌های سطح منطقه و… بوده و امیدواریم تا پایان سال جاری نیز باقی پروژه‌های عمرانی، خدماتی رفاهی، فضای سبز و ترافیکی به بهره‌برداری رسیده و در اختیار شهروندان محترم قرار خواهد گرفت.

مدیر منطقه چهار شهرداری قم خاطرنشان کرد: در سال جاری ۲ میلیارد ریال قرارداد نصب سامانه‌های ویلچررو در منطقه منعقد گردیده که در حال حاضر از سمت میدان مفید در بلوار شهید صدوقی در حال انجام است.

وی با بیان اینکه در ابتدای بلوار شهید کریمی ساماندهی بوستان مفید در دست اقدام است، تصریح کرد: در سال گذشته عملیات عمرانی این پروژه به اتمام رسید و تسهیلات رفاهی مورد نیاز شهروندان ازجمله سرویس بهداشتی و…  آن در سال جاری بااعتباری بالغ‌بر ۸ میلیارد ریال در حال اجرا بوده و تا پایان سال به بهره‌برداری خواهد رسید.

اصفهانیان‌مقدم یادآور شد: در بوستان شهدای گمنام نیز احداث مسیر دسترسی ایمن به مقبره شهدای گمنام بااعتبار ۳۵ میلیارد ریال در حال اجرا بوده و در بوستان علوی نیز احداث سکوهای نشیمن، مسیرهای تندرستی، سایبان و آلاچیق نیز بااعتباری بالغ‌بر ۶۰ میلیارد ریال  در دست اقدام است.

وی با تأکید بر اینکه در زمینه آسفالت نیز در سال جاری خدمات قابل‌توجهی صورت گرفته است، اضافه کرد: خیابان‌های بنیاد و بلوار شهید کریمی لاین رفت به‌صورت کامل روکش آسفالت آن انجام‌شده است.

مدیر منطقه چهار شهرداری قم ادامه داد: یکی از عوامل مؤثر در ارتقاء کیفیت خدمات و گردشگری در بوستان‌های شهری، وجود امکانات و تسهیلات رفاهی استاندارد و کافی بوده که با اقداماتی که در سال جاری در بوستان‌ها و مکان‌های تفریحی سطح منطقه صورت گرفته در تلاشیم تا محیطی آرام و امن را جهت گذران اوقات فراغت شهروندان و زائرین فراهم سازیم.

انتهای پیام/***ز