33.3 C
شهر مقدس قم
۲۱ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

تخفیف ۵۰ درصدی دوره‌های آموزشی سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری قم در مناطق کم‌برخوردار

سرپرست سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قم از تخفیف 50 درصدی دوره‌های آموزشی این سازمان در مناطق کم برخوردار خبر داد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید احمد طباطبایی نژاد در حاشیه برگزاری جلسه رسمی شورای اسلامی شهر قم در گفت‌وگو با خبرنگار شهرنیوز، به مصوبات فرهنگی بیست و هفتمین جلسه شورای اسلامی شهر قم اشاره کرد و اظهار داشت: در این جلسه دو مصوبه‌ای که از طرف سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی مطرح‌شده بود موردبررسی قرارگرفته و تصویب شد.

وی از اختصاص زمین به موسسه لاله‌های آسمان که به‌صورت ویژه و تخصصی به موضوع شهدا می‌پردازد خبر داد و افزود: با توجه به فضاسازی جدید شهری، تخفیفی برای این موسسه در نظر گرفته شد و از فعالیت‌های این نهاد که برگزاری کنگره و یادواره شهدا است، حمایت لازم انجام گرفت.

سرپرست سازمان فرهنگی، اجتماعی ورزشی شهرداری قم مصوبه دوم شورای اسلامی شهر قم برای سازمان را تشریح کرد و گفت: دومین مصوبه شورای اسلامی شهر مربوط به تعرفه‌های آموزشی این سازمان بود، و با توجه به اینکه سازمان مراکز فرهنگی داشته که دوره‌های آموزشی برای توانمندسازی، مهارت‌آموزی و همچنین دوره‌های فرهنگی و هنری را برگزار می‌کند که تعرفه‌های آن در شورا تصویب شد.

وی نگاه سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی را نگاهی حمایتی دانست و ابراز کرد: نگاه سازمان، نگاه درآمدسازی نبوده و باهدف گسترش فعالیت‌های هنری و فرهنگی و توانمندسازی در جامعه و با نگاهی حمایتی برای مناطق کم برخوردار تخفیف ۵۰ درصدی در نظر گرفته‌شده که شورا نیز این موضوع را تصویب کرد.

طباطبایی نژاد برگزاری کلاس‌ها را به‌صورت حضوری و غیرحضوری عنوان و خاطرنشان کرد: تعرفه کلاس‌های غیرحضوری نسبت به کلاس‌های حضوری ۱۰ درصد ارزان‌تر بوده و تمام هزینه‌های سازمان نسبت به آموزشگاه‌های آزاد بسیار پایین‌تر است و برای سال آینده در بعضی از موارد ۱۰ تا ۲۰ درصد افزایش داشته است.

انتهای پیام/***ن