39.8 C
شهر مقدس قم
۲۴ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار مناطق

اجرای پیاده‌راه خیابان آیت‌الله مرعشی(ره) بر اساس معماری اسلامی ایرانی/بهره‌برداری پروژه ۲ ماه زودتر از برنامه زمان‌بندی

مدیر منطقه هفت شهرداری قم یکی از شاخص‌ترین اقدامات برای پیاده راه ارم را تکمیل زودهنگام این پروژه دانست و گفت: مهم‌ترین ویژگی این پروژه اجرای معماری به‌روز به همراه رعایت فاکتورهای معماری اسلامی ایرانی بوده و تلاش شده شبیه باغ‌راه‌های ایران قدیم اجرا شود.

به گزارش شهرنیوز، محمد رمضانی در حاشیه افتتاح پروژه پیاده راه خیابان آیت‌الله مرعشی نجفی(ره) به اهمیت اجرای این پروژه اشاره کرد و اظهار داشت: پیاده راه خیابان آیت‌الله مرعشی نجفی(ره) در ادامه و تکمیل‌کننده دو پروژه آرام‌سازی خیابان ارم و خیابان انقلاب برای رسیدن به حریم قدسی حرم مطهر انجام‌شده است.

وی طول پیاده راه آیت‌الله مرعشی نجفی(ره) را ۳۳۰ متر اعلام کرد و افزود: این پیاده راه با طول ۳۳۰ متر و هفت هزار مترمربع مساحت اجراشده و یکی از شاخص‌های مهم این پروژه در مدیریت شهری اجرای آن زودتر از زمان مشخص‌شده بود.

مدیر منطقه هفت شهرداری قم با تشکر از پیمانکار پروژه و مدیریت شهری در تسریع اجرای پروژه تصریح کرد: پروژه آرام‌سازی خیابان آیت‌الله مرعشی نجفی(ره) ظرف ۹ ماه تکمیل‌شده و با تلاش مدیریت شهری و برنامه‌ریزی‌ها، مردم و کسبه کمترین آسیب و مزاحمت را از این پروژه دیده‌اند.

وی تعداد نیمکت‌های نصب‌شده در مسیر را ۲۷ مورد عنوان کرد و گفت: همه مسیرها در این پیاده راه به‌درستی تعریف‌شده و برای پیاده‌روی افراد نابینا نیز تمهیدات لازم اندیشیده شده است.

رمضانی اعتبار پروژه را بالغ‌بر ۱۸۰ میلیارد ریال اعلام و خاطرنشان کرد: مهم‌ترین ویژگی این پروژه اجرای معماری به‌روز به همراه رعایت فاکتورهای معماری اسلامی ایرانی بوده و تلاش شده شبیه باغ‌راه‌های ایران قدیم اجرا شود.

انتهای پیام/***ن