30.4 C
شهر مقدس قم
۲۲ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

برنامه شهرداری قم برای نوسازی ناوگان تاکسیرانی/برنامه‌ریزی برای نوسازی ۵۰۰ دستگاه تاکسی در سه ماه

سرپرست سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری قم از اختصاص 20 میلیارد تومان وام قرض‌الحسنه به نوسازی ناوگان تاکسیرانی در قم خبر داد و گفت: در صورت اختصاص این مبلغ می‌توانیم 500 دستگاه تاکسی را طی سه ماه آینده نوسازی کرده و عمر ناوگان تاکسیرانی را کاهش دهیم.

علی نیک در گفت‌وگو با خبرنگار شهرنیوز، با اشاره به فرسودگی ناوگان تاکسیرانی و مشکلات و خطرات ناشی از این فرسودگی اظهار داشت: امروز ۶۰ درصد ناوگان تاکسیرانی قم فرسوده بوده و نیاز به اقدامی جهادی در این حوزه داریم.

وی نوسازی بیش از ۳ هزار و ۲۰۰ دستگاه تاکسی را لازم و ضروری خواند و افزود: اگر برای نوسازی تاکسی‌ها بیش از این اقدامی انجام نشود، احتمال وقوع خسارات جبران‌ناپذیری وجود دارد.

سرپرست سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری قم خاطرنشان کرد: در سال گذشته اتحادیه تاکسیرانی کشوری ۷۰ فقره وام ۹ درصد را به قم اختصاص داد که با ۱۰۲ تاکسیداری که به‌صورت آزاد اقدام به نوسازی خودروی خود کردند توانستیم ۱۷۲ دستگاه تاکسی را نوسازی کنیم.

وی از اختصاص ۲۰ میلیارد تومان وام قرض‌الحسنه برای نوسازی ۵۰۰ دستگاه تاکسی خبر داد و بیان کرد: در صورت اختصاص این مبلغ می‌توانیم ۵۰۰ دستگاه تاکسی را طی سه ماه آینده نوسازی کرده و عمر ناوگان تاکسیرانی را کاهش دهیم.

نیک با ابراز تأسف از افزایش ۳۰۰ درصدی قیمت تاکسی طی دو سال گذشته تصریح کرد: سال ۹۸ قیمت تاکسی ۴۷ میلیون تومان بود، درحالی‌که امسال همان خودرو ۱۶۰ میلیون تومان شده است و تاکسی‌داران نمی‌توانند این هزینه را پرداخت کرده و نیاز به کمک دولتی دارند.

وی در پایان خدمات گسترده ناوگان تاکسیرانی را در حمل‌ونقل عمومی شهر یادآور شد و گفت: باوجود کرونا در نیمه شعبان و اربعین سال گذشته خدمات گسترده‌ای به مردم ارائه شد و امیدواریم قبل از آغاز سفرهای مردم و کاهش محدودیت‌های بتوانیم ناوگان تاکسیرانی را نوسازی کنیم.

انتهای پیام/***ن