30.7 C
شهر مقدس قم
۲۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان فاوا

افزایش پایداری و امنیت اطلاعات با بهره‌برداری از مرکز داده شهرداری قم/آمادگی برای همکاری با دستگاه‌ها برای تحقق شهر هوشمند

رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری قم با اشاره به بهره‌برداری از مرکز داده شهرداری قم گفت: با راه‌اندازی این مرکز، پایداری سرویس‌ها و خدمات الکترونیکی و امینت بیشتر اطلاعات صورت خواهد گرفت.

کوروش محمدحسینی در گفت‌وگو با خبرنگار شهرنیوز، در حاشیه افتتاح مرکز داده جدید شهرداری قم به اهمیت این پروژه اشاره کرد و اظهار داشت: افتتاح این مرکز گام مهمی در حوزه پایداری سرویس‌ها و خدمات الکترونیکی مدیریت شهری است.

وی مختصات پروژه را موردبررسی قرارداد و افزود: این مرکز در فضایی حدود ۱۵۰ مترمربع و بااعتبار ۶۰۰ میلیارد ریال و در مدت سه سال احداث‌شده و به‌صورت رسمی به بهره‌برداری رسیده است.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری قم تصریح کرد: در حال حاضر شهرداری سرویس‌های خدماتی زیادی به شهروندان ارائه می‌دهد که با راه‌اندازی این مرکز این سرویس‌ها راحت‌تر، پایدارتر، ایمن‌تر و روان‌تر خواهد بود.

وی خدمات ارائه‌شده در فضای اینترنتی را نیازمند زیرساختی مناسب برای پایداری و امنیت دانست و بیان کرد: با توجه به حملات سایبری در زیرساخت‌های فن‌آوری توسط دشمنان، ایجاد فضایی ایمن در این حوزه لازم و ضروری است.

محمدحسینی ادامه داد: این مرکز جدید ظرفیت‌های خوبی برای ذخیره‌سازی داده‌ها و نگهداری اطلاعات شهروندان و مباحث امنیتی و سرعت عمل داشته و سرویس‌های مانند پورتال تعاملی شهر با شهروندان، سامانه نرم‌افزاری قم‌یار، سامانه شاخه و شفافیت به این مرکز جدید انتقال پیداکرده‌اند.

وی شهرداری را متولی شهر هوشمند دانست و خاطرنشان کرد: تلاش شده این مرکز ظرفیت‌های لازم برای همکاری با همه دستگاه‌های اجرایی استان را داشته باشد و ظرفیت‌های لازم هم در سامانه قم‌یار و هم ‌مرکز جدید دیتاسنتر دیده‌شده تا با تعامل با دستگاه‌های دیگر، سرویس‌ها مشترک در اختیار شهروندان قرار دهیم.

انتهای پیام/***ن