31.8 C
شهر مقدس قم
۲۵ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شهردار

توجه ویژه شهرداری قم در اجرای پروژه‌های شهری با محوریت رفاه اجتماعی

شهردار قم از افتتاح، بهره‌برداری و آغاز عملیات اجرایی 13 پروژه شهری بااعتباری بالغ‌بر 885 میلیارد ريال در دومین هفته از اجرای مرحله جدید افتتاح پروژه‌های شهرداری قم خبر داد.

به گزارش شهرنیوز، دکتر سید مرتضی سقائیان نژاد در حاشیه افتتاح فاز سوم پیاده راه حضرت آیت‌الله مرعشی نجفی (ره) اظهار داشت: برای ایجاد شادابی و آرامش مردم از دهه فجر تا پایان سال جاری ۱۰۰ پروژه شهری را به‌صورت هفتگی به مردم تقدیم خواهیم کرد.

وی اعتبار ۱۰۰ پروژه را عددی بالغ‌بر ۱۰ هزار میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: اعتبار پروژه‌هایی که امروز در مرحله دوم افتتاح می‌شود نزدیک بر ۸۸۵ میلیارد ریال است و ۲ پروژه مرکز داده شهرداری قم بااعتبار ۶۰۰ میلیارد ریال و فاز سوم پیاده‌راه ارم بااعتبار ۱۸۰ میلیارد ریال از پروژه‌های شاخص این هفته است.

شهردار قم افتتاح ۱۱ پروژه دیگر در بخش‌های عمرانی و فضای سبز را نیز در مرحله دوم یادآور شد و گفت: یکی از موضوعات و مباحث اصلی در اجرای پروژه‌ها توجه به نشاط و آرامش مردم بوده و یکی از این موارد آرام‌سازی ساحت قدسی حرم مطهر است که در سال‌های اخیر همت ویژه‌ای در انجام آن شاهد بوده‌ایم.

وی شرایط قبل از اجرای پیاده راه‌های پیرامون حرم مطهر را موردتوجه قرارداد و تصریح کرد: در سال‌های گذشته حضور خودروها، تاکسی‌ها، موتورسیکلت‌ها و دست‌فروش‌ها تا در ورودی حرم مطهر باعث آشفتگی این محیط شده بود که با اجرای پیاده راه‌ها این شرایط ساماندهی شد.

دکتر سقائیان نژاد با اشاره به اهتمام شهرداری قم در اجرای پروژه‌های بخش گردشگری و تفریحی در قم بیان کرد: برای ایجاد اوقات فراغتی بانشاط و سالم نیز در چند سال گذشته پروژه‌های زیادی مانند سورتمه، تله‌سیژ و شهربازی بوستان علوی و شهربازی بزرگ بوستان غدیر، احداث سایت ورزش‌های آبی و قایقرانی بوستان جوان، باغ پرندگان و … توسط شهرداری قم اجراشده است.

وی اجرای ۹ پروژه بزرگ در حوزه رفاه و شادابی را اتفاقی موفق در شهر دانست و خاطرنشان کرد: در ادامه این پروژه‌ها تا اردیبهشت سال آینده پروژه‌های زیپلاین و پل‌های معلق بوستان کوثر، شهربازی و مجموعه رفاهی بوستان فدک، سایت سنگ‌نوردی و پینت‌بال در بوستان علوی نیز به اتمام رسیده و به بهره‌برداری می‌رسد.

شهرداری قم در ادامه تکمیل پیست دوچرخه‌سواری پردیسان، تکمیل بوستان هزار هکتاری و همچنین پارک ترافیک بوستان جوان را بخشی از پروژه‌های این حوزه دانست و افزود: چنانچه برنامه‌های قم ۱۴۰۴ را موردتوجه قرار دهید بیشتر پروژه‌ها نرم‌افزاری بوده و تلفیق نرم‌افزاری و سخت‌افزاری می‌تواند زیرساخت‌های لازم برای توسعه شهر را فراهم کند.

انتهای پیام*****