37.7 C
شهر مقدس قم
۱۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شورا

لزوم توجه به پیوست‌های خانواده در پروژه‌های شهری/احداث بوستان بانوان منطقه ۲ قم در سال ۱۴۰۱

رئیس کمیته بانوان و خانواده شورای اسلامی شهر قم گفت: یکی از مسائل مهم در حوزه ورزش بانوان نبود بوستان اختصاصی در منطقه دو برای بانوان بوده که در حال پیگیری آن هستیم تا در سال آینده بودجه آن لحاظ شود.

نرجس نیازمند در گفت‌وگو با خبرنگار شهرنیوز، در خصوص عملکرد کمیته بانوان و خانواده شورای اسلامی شهر قم اظهار داشت: کمیته بانوان و خانواده شورای اسلامی شهر قم کمیته‌ای جدید بوده که به‌تازگی کار خود را باهدف تبیین جایگاه زنان و نگاهی عمیق به خدمات قابل‌ارائه به بانوان و خانواده آغاز کرده است.

وی به ظرفیت‌های بانوان در جامعه و لزوم توزیع عادلانه خدمات اشاره کرد و افزود: کمیته بانوان و خانواده شورای اسلامی شهر قم با سه عضو شورا شامل استقامت و سعادتمند و بنده به‌عنوان رئیس کمیته بانوان، برای تأمین خدمات و توزیع عادلانه کار خود را شروع کرده است.

رئیس کمیته بانوان و خانواده شورای اسلامی شهر قم، کارگروه‌های زیر نظر کمیته را موردبررسی قرارداد و گفت: ذیل کمیته بانوان و خانواده کارگروه‌های آسیب‌های اجتماعی، آموزش و تعالی، مشاغل، ورزش و نشاط اجتماعی و کارگروه رسانه و فضای مجازی کار می‌کند.

وی ادامه داد: کمیته بانوان و خانواده ظرفیت‌های زیادی دارد، اما چون این کمیته تازه تشکیل‌شده نیاز به تعامل بیشتری برای روند فعالیت‌ها داریم و به گذشت زمان به فعالیت‌های کمیته اضافه خواهد شد و در پروژه‌های شهری و پیوست‌های فرهنگی پروژه‌ها، پیوست خانواده را نیز دیده‌شده است.

نیازمند از برگزاری ۶ جلسه رسمی این کمیته خبر داد و تصریح کرد: کمیته بانوان و خانواده علاوه بر ۶ جلسه رسمی، تعداد بسیار زیادی جلسات غیررسمی نیز با سایر سازمان‌ها و نهادی رسمی و دولتی با محوریت موضوعات کارگروه‌های ذیل کمیته برگزار کرده است.

وی موضوع آخرین جلسه رسمی کمیته را موردبررسی قرارداد و ابراز کرد: ششمین جلسه کمیته به موضوع آسیب‌های اجتماعی اختصاص داشت که با حضور غریب سرپرست اداره کل اجتماعی و فرهنگی استانداری قم غریب و حجت‌الاسلام‌والمسلمین وحدتی نماینده حوزه علمیه برگزار شد.

عضو هیئت‌رئیسه شورای اسلامی شهر قم، برنامه‌های کمیته بانوان و خانواده را در حوزه آسیب‌های اجتماعی جامع دانست و تأکید کرد: برنامه‌های کمیته در حوزه آسیب‌های اجتماعی، آموزش بانوان و خانواده بوده که به‌زودی شاهد دستاوردهای آن خواهیم بود.

وی یکی از دیگر از برنامه‌های کمیته را توجه به مشاغل خانگی ذکر و یادآور شد: توسعه مشاغل خانگی و ساماندهی و حمایت از آن‌ها نیز در دستور کار قرارگرفته که به‌زودی به‌صورت کامل اعلام خواهد شد.

نیازمند در پایان به اقدامات انجام‌شده در حوزه ورزش و نشاط اجتماعی زنان اشاره کرد و گفت: بررسی کاملی در خصوص شرایط بوستان‌ها و ورزش و نشاط اجتماعی بانوان انجام‌شد و امیدواریم کیفیت‌بخشی بیشتر بوستان‌ها در دستور کار قرار گیرد.

وی ادامه داد: امیدواریم در صورت ساخت بوستان‌های جدید نیز ایجاد فضای ورزشی روباز در این بوستان‌ها برای بانوان در نظر گرفته شود و یکی از مسائل مهم در حوزه ورزش بانوان و بوستان بانوان نبود بوستان اختصاصی در منطقه دو برای بانوان بوده که در حال پیگیری آن هستیم تا در سال آینده بودجه آن لحاظ شود.

انتهای پیام/***ن