31.4 C
شهر مقدس قم
۲۴ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار عمومی

پیش‌بینی زمین برای ساماندهی سکونتگاه‌های غیررسمی/تشکیل کارگروه تعیین تکلیف مونوریل و فرودگاه/انجام مقدمات جمع‌آوری ریل‌های متروکه قم

استاندار قم در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه امروز قم گفت: برای ساماندهی واحدهای مسکونی زیر دکل‌های برق فشارقوی و سکونتگاه‌های غیررسمی بیش از ۷۰ هکتار زمین در نظر گرفته‌شده تا با تهاتر و... مشکل برطرف شود.

به گزارش شهرنیوز، سید محمدتقی شاهچراغی در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه ۲۲ بهمن ضمن تبریک چهل و سومین جشن پیروزی انقلاب اسلامی، با تأکید بر این‌که برخی مشکلات قم معطل تصمیم‌گیری برخی مدیران بود، گفت: در گذشته عده‌ای حاضر نبودند حتی تصمیم بگیرند، به همین دلیل برخی مشکلات انباشته و باعث نارضایتی مردم شده است.

وی با اشاره به سفر رئیس‌جمهور و استفاده از ظرفیت این رویداد برای حل مشکلات استان گفت: شناسایی و اولویت‌بندی مشکلات استان اولین اقدامی بود که انجام شد و در موضوعات متفاوت و اصلی و تمرکز و اولویت‌ها را مشخص کردیم و با عنایت شخص رئیس‌جمهور ۵۰۰ میلیارد تومان در زمان کوتاهی بعد از سفر به استان قم واگذار شد.

استاندار قم تکمیل پروژه‌های نیمه‌کاره را از مهمترین برنامه‌ها برای سفر رئیس‌جمهور به قم بیان کرد و افزود: یکی دیگر از مشکلات مردم بحث مسکن است که در نهضت ملی جهش مسکن حدود ۹۰ هزار نفر در قم ثبت‌نام کردند که با مشکل نبود زمین روبرو بودند.

وی افزود: برای حل این مشکل با تلاش یک تیم و با ورود جدی  وزیر راه ۵۶۰ هکتار برای این امر در نهضت ملی مسکن  اختصاص یافت.

استاندار قم با اشاره به اهمیت جایگاه حرم مطهر کریمه اهل‌بیت (س) و ضرورت توجه ویژه به تکمیل طرح توسعه حرم مطهر گفت:  برای تکمیل صحن شرقی حرم حضرت معصومه (س) ۶۰ میلیارد تومان تخصیص داده‌شده که پیش‌بینی می‌کنیم  ظرف ۲ سال تکمیل شود .

وی در ادامه افزود: در بازدیدهای میدانی که داشتیم و با مردم گفتگو کردیم یکی از مشکلات زندگی بخشی از مردم در زیر دکل‌های برق فشارقوی بود که برای حل این مشکل بیش از ۷۰ هکتار زمین در نظر گرفته‌شده تا با تهاتر و… مشکل برطرف شود.

شاهچراغی با تأکید بر ضرورت توجه جدی به حفظ محیط‌زیست در توسعه استان گفت: حفظ محیط‌زیست و سلامتی مردم برای ما بسیار مهم است و هیچ مسئولی حق ندارد تحت هیچ شرایطی واحد آلاینده به استان بیاورد.

وی افزود: یکی از مواردی که از همان روزهای اول پیگیری شد بحث جمع‌آوری ریل‌های متروکه از سطح شهر بود که با پیگیری‌های انجام‌شده مقدمات این موضوع فراهم‌شده است.

استاندار قم با اشاره به‌ضرورت حل مشکل حمل‌ونقل عمومی شهری در قم از پیگیری برای تخصیص اعتبار برای مترو خبر داد و افزود : در خصوص منوریل و فرودگاه کارگروه تشکیل دادیم که ظرف ۳ ماه برای فرودگاه و ۶ ماه مونوریل حتماً تعیین تکلیف خواهد شد.

انتهای پیام/***