32.7 C
شهر مقدس قم
۲۵ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان میادین

واگذاری بیش از ۱۹۸ انشعاب برق در شهرک صنوف قم/پیش‌بینی پست جدید برای شهرک

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان قم از تأمین برق شهرک صنوف از پست جاده کوه سفید خبر داد و گفت: تا امروز 198 انشعاب برق در شهرک واگذارشده و بیش از 50 متقاضی دیگر نیز منتظر واگذاری و اتصال برق هستند.

به گزارش شهرنیوز،  مهدی آهنین‌پنجه در جلسه بررسی آخرین وضعیت شهرک صنوف که با حضور استاندار، دکتر سقاییان‌نژاد شهردار قم و جمعی از مدیران شهری و استانی برگزار شد، اظهار داشت: تأمین برق شهرک مشکلاتی دارد که باید رفع شود.

وی به تفاهم‌نامه شهرداری قم با برق منطقه‌ای تهران در سال ۹۴ اشاره کرد و گفت: باهمت شهرداری در سال ۹۴ تفاهم‌نامه‌ای با برق تهران امضا شد تا برای  شهرک پست ۶۳ احداث شود، اما  آن زمان با وجود هزینه  سنگین اجرایی نشد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان قم، برق موردنیاز شهرک اصناف را ۲۰ کیلوولت دانست و بیان کرد: تا امروز ۱۹۸ انشعاب برق در شهرک  واگذارشده و بیش از ۵۰ متقاضی دیگر نیز منتظر واگذاری و اتصال برق هستند.

وی از تأمین برق شهرک از پست جاده کوه سفید خبر داد و گفت: پست ۸۰ کیلوولت جاده کوه سفید در حال احداث بوده  تا ۱۰ کیلوولت ظرفیت برق آن به شهرک واگذار شود اما مشکلاتی داشته که امیدواریم به‌زودی حل شود.

آهنین‌پنجه، چهار کیلوولت برق فروخته‌شده به شهرک را موردتوجه قرارداد و تصریح کرد: تا امروز ۴ کیلوولت برق به شهرک فروخته‌شده و باید برای پست ۶۳ کیلوولتی هم‌فکری شود و تا زمان حل مشکلات زمین پست برق مشخص شود.

انتهای پیام/ن