35 C
شهر مقدس قم
۱۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان میادین

تعیین تکلیف قطعات غیرفعال سایت آهن‌فروشان/لزوم حل مشکلات آب فضای سبز و برق شهرک صنوف قم

مدیرعامل سازمان میادین شهرداری قم از تعیین تکلیف قطعات غیرفعال سایت آهن‌فروشان شهرک صنوف خبر داد و گفت: در حال توافق جهت راه‌اندازی قطعات غیرفعال سایت آهن‌فروشان و واگذاری به صنف مصالح ساختمانی هستیم.

به گزارش شهرنیوز، علیرضا مظفری در جلسه بررسی آخرین وضعیت شهرک صنوف که با حضور استاندار، دکتر سقاییان‌نژاد شهردار قم و جمعی از مدیران شهری و استانی برگزار شد، مشکلات شهرک را موردبررسی قرارداد و گفت: مشکلات شهرک با کمک مالکان شهرک صنوف قابل‌حل است.

وی عدم اجرایی شدن تفاهم‌نامه شهرداری با برق منطقه‌ای تهران را موردبررسی قرارداد و افزود: در سال ۹۴ برای شروع کار اقدامات لازم انجام شد، اما شرکت برق تهران نتوانستند  قرارداد خود را در قالب  تفاهم‌نامه شهرداری آورده و باگذشت زمان  و تورم امکان اجرایی شدن آن فراهم نشد.

مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره‌بار و ساماندهی مشاغل شهری شهرداری قم از واگذاری ۱۹۸ انشعاب برق در شهرک خبر داد و گفت: برای گام نخست واحدهای فعال شناسایی و جهت معرفی به شرکت توزیع برق استان در اولویت‌بندی اخذ انشعاب قرار گرفته‌اند.

وی علت تأخیر در تأمین برق شهرک را تشریح و بیان کرد: ورود ۴۰ سانت به حریم اداره راه و اختلاف ایجادشده باعث تأخیر در تأمین برق شد که ۳ ماه طول کشید و امیداریم تا آخر فروردین برق موردنیاز شهرک تأمین شود.

مظفری، هزینه تأمین آب شهرک را نیز سه میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: سه میلیارد تومان هزینه  انتقال آب شرب به شهرک شده و نمی‌توانیم از این آب برای فضای سبز استفاده کنیم و در حال بررسی راه‌های استفاده از پساب هستیم.

وی از تعیین و تکلیف قطعات غیرفعال سایت آهن‌فروشان شهرک صنوف خبر داد و گفت: در حال توافق جهت راه‌اندازی قطعات غیرفعال سایت آهن‌فروشان و واگذاری به صنف مصالح ساختمانی هستیم.

مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره‌بار و ساماندهی مشاغل شهری شهرداری قم در ادامه از آغاز احداث مسجد شهرک خبر داد و گفت: مسجد شهرک به‌عنوان نخستین نماد فرهنگی شهرک صنوف کلنگ خورده و امیدواریم به‌زودی شاهد رونق شهرک نیز باشیم.

وی در پایان  با تأکید دوباره به همکاری شهرداری با اصناف اشاره و خاطرنشان کرد: شهرداری با اصناف در عوارض همکاری کامل داشته و این همکاری در هیچ کجای شهر وجود ندارد، اما بیشتر مشکلات مربوط به تخلفات بوده که مهم‌ترین آن نیز حذف پارکینگ است.

انتهای پیام/ن