37.1 C
شهر مقدس قم
۲۰ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار عمومی

شهرداری در خط مقدم خدمت به مردم است/لزوم جمع‌آوری و تعیین تکلیف ریل‌های متروکه شهر قم

استاندار قم با بیان اینکه استانداری هیچ محدودیتی در همکاری و همراهی با شهرداری در خدمت به مردم ندارد، گفت: شهرداری در خط مقدم حوزه خدمت‌رسانی به شهروندان است و اگر شهرداری از بعد فرهنگی و اجتماعی شهر حذف کنیم، عملاً هیچ راهبردی به سرانجام نمی‌رسد.

به گزارش شهرنیوز، سیدمحمدتقی شاهچراغی امروز در آیین افتتاح، بهره‌برداری و آغاز عملیات عمرانی ۱۰۰ پروژه شهری با اعتباری بالغ‌بر ۱۰ هزار میلیارد ریال که در سالن رضوان شهرداری قم برگزار شد، اظهار داشت: خدمات شهرداری در شهر کاملاً ملموس است و امید می‌رود این خدمات هرسال بیشتر شود.

وی با اشاره به فرارسیدن ایام‌الله دهه فجر، ابراز کرد: با اقدامات انجام‌شده از این به بعد شاهد یک همدلی، تعامل و همکاری بیشتری بین مجموعه مدیریت استان با شهرداری‌ها خواهیم بود.

استاندار قم اضافه کرد: برخی موانع گذشته در ارتباط بیشتر بین شهرداری و استانداری برطرف شده و باید شاهد افزایش خدمات‌رسانی به شهروندان در دوره جدید باشیم.

وی با بیان اینکه یکی از اهداف انتخاب معاون عمرانی استانداری قم همراهی و ارتباط بیشتر بین مجموعه مدیریت استان و مجموعه مدیریت شهری بوده است، گفت: استانداری قم هیچ محدودیتی در همکاری و همراهی با شهرداری در خدمت به مردم ندارد.

شاهچراغی با تأکید بر اینکه بخش مهمی از مصوبات سفر ریاست جمهوری به قم در حوزه مدیریت شهری است و برای اجرایی شدن آن باید ارتباط و همراهی بین دو نهاد تقویت شود، افزود: مصوباتی که استان قم از دولت در سفر اخیر نهایی کرده، از نظر ریالی ارزش بیشتری از کمک‌ها و تسهیلات مالی داشته است.

وی ضرورت برنامه‌ریزی برای بهبود وضعیت محلات محروم قم را موردتوجه قرار داد و اضافه کرد: از شورای اسلامی شهر قم انتظار می‌رود در تصویب بودجه سال آینده شهرداری قم، نسبت به تحولات ملموس در محلات محروم برنامه‌ریزی دقیق‌تری داشته باشد.

استاندار قم با اشاره به آمادگی استانداری برای پیگیری مصوبات سفر ریاست جمهوری در حوزه مدیریت شهری، خاطرنشان کرد: از ظرفیت اراضی ۴۸ و ۳۲ هکتاری شهرک پردیسان باید برای توسعه شهر قم استفاده بهینه‌ای شود.

وی یادآور شد: جمع‌آوری و تعیین تکلیف ریل‌های متروکه درون‌شهری یکی از مباحثی است که از مدیریت شهری انتظار می‌رود نسبت به حل آن ورود جدی داشته باشد.

شاهچراغی اهمیت مباحث فرهنگی و اجتماعی قم را موردتوجه قرار داد و گفت: شهرداری در خط مقدم حوزه خدمت‌رسانی به شهروندان است و اگر شهرداری از بعد فرهنگی و اجتماعی شهر حذف کنیم، عملاً هیچ راهبردی به سرانجام نمی‌رسد.

انتهای پیام/ش