37.7 C
شهر مقدس قم
۱۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان پارک‌ها

سنجش دقیق کیفیت آب فضای سبز شهر قم/شوری چالش آبیاری فضای سبز

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم بر نظارت مستمر بر کیفیت آب‌های فضای سبز و اتصال آنها به شبکه آب خام تاکید کرد.

به گزارش واحد خبر سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم، پیام جوادیان با بیان اینکه نظارت مستمر بر کیفیت آب‌های فضای سبز در حال انجام است اظهار کرد: تیم کارشناسی سازمان پارک‌ها آزمایش‌های دوره‌ای از کیفیت آب‌ها و میزان شوری را انجام داده و لکه‌های فضای سبز داخل شهر مداوم پایش شده تا در آن‌ها از آب شرب شهری استفاده نشود.

وی تصریح کرد: کل محدوده بوستان بنیادی و قطعات فضای سبز اطراف آن به‌طور کامل به شبکه آب خام متصل است و تمام تلاش سازمان پارک‌ها بر این بوده که در هر نقطه‌ای اگر اشکالی وجود داشته و احیاناً از آب شرب برای آبیاری استفاده می‌شود اشکال رفع شود.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم با تأکید بر اینکه با توسعه شبکه آب خام در سطح شهر و همچنین تخصیص بخشی از پساب، تلاش داریم تا در آینده هیچ استفاده‌ای از شبکه آب شرب برای آبیاری فضای سبز صورت نگیرد تصریح کرد: اگر در این زمینه اشکالی هم وجود داشته باشد تیم بررسی و کارشناسی سازمان مدام این مساله را بررسی کرده و رفع می‌کنند.

انتهای پیام/