25.3 C
شهر مقدس قم
۲۹ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار مناطق

لوله‌گذاری دفع آب‌های سطحی بلوار بعثت منطقه ۶ قم با اعتباری بالغ‌بر ۵۰ میلیارد ریال

مدیر منطقه شش شهرداری قم با اشاره به اهمیت هدایت آب‌های سطحی و همچنین جلوگیری از سیلاب و آب‌گرفتگی در زمان بارندگی، از عملیات لوله‌گذاری در بلوار بعثت به طول 720 متر از ابتدای میدان شهیدان شاهدی تا کمربندی امام علی(ع) خبر داد.

به گزارش واحد اطلاع‌رسانی منطقه شش شهرداری قم، احمد ترکمن با اشاره به مشکلات به وجود آمده ناشی از تجمع آب باران و آب‌گرفتگی برای شهروندان منطقه ۶ قم، افزود: در راستای جلوگیری از آب‌گرفتگی معابر و همچنین به جهت رفاه بیشتر شهروندان و ساکنین محلات، عملیات لوله‌گذاری جهت دفع آب‌های سطحی در بلوار بعثت صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه اجرای عملیات لوله‌گذاری برای هدایت و دفع آب‌های سطحی بر اساس نیازسنجی کارشناسی‌های صورت گرفته در نقاط بحرانی سطح منطقه برنامه‌ریزی و هماهنگی شده است تصریح کرد: برای این منظور طی ماه‌های اخیر، چندین عملیات لوله‌گذاری در نقاط مختلف سطح منطقه به پایان رسیده است.

مدیر منطقه شش شهرداری قم با تأکید بر اینکه این پروژه با اعتباری بالغ‌بر پنجاه میلیارد ریال اجرا می‌شود، افزود: این پروژه به طول ۷۲۰ متر است و در آن از لوله ۱۲۰۰ میلی‌متری استفاده‌شده است.

وی در خصوص مشخصات این پروژه خاطرنشان کرد: لوله‌گذاری دفع آب‌های سطحی شامل طرح کاتر زنی، پی‌کنی، کانال‌کشی و لوله‌گذاری و ترمیم آسفالت است.

ترکمن یادآور شد: هدف از انجام پروژه‌های عملیاتی دفع و هدایت آب‌های سطحی در زمان بارندگی، کنترل سیلاب و ارتقاء سطح کیفی و ایمنی معابر این محدوده است.

انتهای پیام/