33.9 C
شهر مقدس قم
۲۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار مناطق

احداث بوستان ۲۹ هکتاری “زائر” در منطقه چهار قم/بوستانی با تنوع بالای خدمات برای شهروندان

رئیس اداره فضای سبز منطقه چهار شهرداری قم گفت: بوستان زائر با ۲۹ هکتار وسعت و اختصاص ۱۱ میلیارد تومان بودجه در این منطقه شهری در حال احداث است.

به گزارش شهرنیوز، وحید امیرخانی در حاشیه بازدید خبرنگاران از پروژه‌های عمرانی شهرداری قم، با اشاره به احداث بوستان زائر در منطقه چهار شهری اظهار کرد: بوستان زائر با ۲۹ هکتار وسعت و اختصاص ۱۱ میلیارد تومان بودجه در حال احداث و تکمیل شدن است.

وی اضافه کرد: این بوستان مجهز به پارکینگ خودرو با ۵۵ هزار مترمربع وسعت، ۵۰ عدد آلاچیق، ۲٠ سکوی نشیمن، پنج زمین ورزشی به وسعت چهار هزار مترمربع، ۱۲ هزار و ۵٠٠ مترمربع پیاده‌رو، آب‌نما، آب جاری، کمپ خانوادگی، آمفی‌تئاتر، مسیر دوچرخه‌سواری دورتادور بوستان و غیره است.

رئیس اداره فضای سبز منطقه چهار شهرداری قم با بیان اینکه کاشت درخت کاج و اکالیپتوس در محدوده بوستان زائر مربوط به زمان گذشته است افزود: اغلب درختانی که اکنون برای کاشت در این بوستان در نظر گرفته شده‌اند درختان مثمر مانند زیتون، انار خوراکی و نارون هستند.

امیرخانی با تأکید بر اینکه اصلاح شبکه آبیاری قطره‌ای این پروژه به وسعت ۱۵٠ هزار مترمربع صورت گرفته است، گفت: در مرکز این بوستان «باغ ایرانی» احداث می‌شود که سنگ‌های طرح فرش در آن به کار رفته است.

انتهای پیام/ش***