39.8 C
شهر مقدس قم
۲۴ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار عمومی

الزام تزریق واکسن کرونا برای کارکنان ادارات و مراکز خدمات‌دهی به مردم/ انتقاد از سهل‌انگاری در اجرای پروتکل‌های بهداشتی

مدیر گروه بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی قم با تأکید بر جدی گرفتن واکسیناسیون به‌ویژه در ادارات و سازمان‌ها، گفت: غربالگری روزانه و تزریق دوز سوم واکسن برای تمام کارکنان و کارمندان ادارات و سازمان‌ها الزامی است.

به گزارش شهرنیوز، نرگس جعفری در جلسه مدیریت بحران شهرداری قم به تشریح وضعیت شهر با آغاز موج ششم کرونا پرداخت و اظهار کرد: همان‌طور که بارها تذکر دادیم سرایت امیکرون بسیار شدید است و با شیوع آن متأسفانه در مدت‌زمان کمی وضعیت قم از زرد به قرمز رسید و تعداد بستری‌ها افزایش یافت.

وی ادامه داد: به‌محض اینکه فرد علائم بیماری را در خود حس کرد می‌بایست تست کرونا دهد و ظرف سه روز تا مشخص شدن جواب آن در قرنطینه باشد که اگر مثبت بود از ۱۰ تا ۱۴ روز می‌بایست قرنطینه شود و هنوز دستورالعملی در مورد مدت‌زمان پنج روز ابلاغ نشده است.

مدیر گروه بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی قم با تأکید بر جدی گرفتن واکسیناسیون به‌ویژه در ادارات و سازمان‌ها، گفت: غربالگری روزانه و تزریق دوز سوم واکسن برای تمام کارکنان و کارمندان ادارات و سازمان‌ها الزامی است .

جعفری ضمن انتقاد از آمار پایین رعایت پروتکل‌ها و ساده‌انگاری در نقاط مختلف شهر، ابراز کرد: استفاده از ماسک بسیار ضروری است، چراکه واکسن ایمنی بدن را بالا می‌برد ولی ۱۰۰ درصد از ابتلا جلوگیری نمی‌کند و ضرورت دارد افراد از ماسک استفاده کرده و پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند.

انتهای پیام/ع**