36.7 C
شهر مقدس قم
۲۲ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار عمومی

ضرورت اطلاع‌رسانی و تغییر چهره تبلیغاتی شهر قم با شروع پیک ششم/الزام رانندگان حمل‌ونقل عمومی برای تزریق واکسن

مدیرکل مدیریت بحران استان قم با تأکید بر اینکه نیاز به تغییر چهره شهر و افزایش تبلیغات محیطی و اطلاع‌رسانی گسترده در این پیک داریم، گفت: رانندگان تاکسی و اتوبوس حتماً باید سه دوز واکسن زده باشند و لزوماً از ماسک استفاده کنند.

به گزارش شهرنیوز، محسن اروجی در جلسه مدیریت بحران شهرداری قم، با اشاره به اینکه پیک ششم کرونا در کشور و قم آغازشده است، اظهار کرد: متأسفانه آمار بستری‌ها رو به افزایش است و برای کنترل این پیک حتماً باید دستورالعمل‌ها را رعایت کرده و خودمان را برای مقابله با شرایطی سخت آماده کنیم.

وی با بیان اینکه در مورد مدارس، آموزش هوشمند و مجازی در دستور کار است، تصریح کرد: از سوی دیگر اگر یکی از اعضای خانواده مبتلا شود همه افراد خانواده مبتلا خواهند شد و حتماً باید دو دوز واکسن را دریافت کرده باشند و افرادی که شرایط دوز سوم را دارند حتماً اقدام کنند.

مدیرکل مدیریت بحران استان قم، با تأکید بر اینکه با هرگونه تعطیلی مخالف هستیم، ابراز کرد: شهرداری می‌بایست در مراکزی مانند اماکن تفریحی، سالن‌های ورزشی، بهشت معصومه(س)، میادین تره‌بار و هر کجا که تجمع مردم را شاهد هستیم با استقرار اکیپ‌هایی با همکاری مرکز بهداشت تذکرات و کنترل‌های لازم را انجام دهند تا از گسترش و شیوع بیشتر کرونا پیشگیری کنیم.

وی با اشاره به اینکه نیاز به تغییر چهره شهر و افزایش تبلیغات محیطی و اطلاع‌رسانی گسترده در این پیک داریم، گفت: رانندگان تاکسی و اتوبوس حتماً باید سه دوز واکسن زده باشند و لزوماً از ماسک استفاده کرده و دستگاه‌های نظارتی شهرداری باید این موضوع را با حساسیت دنبال کنند.

اروجی خاطرنشان کرد: برای گذر از این پیک باید تمهیداتی بیندیشیم که اگر به شرایط سخت رسیدیم بتوانیم اوضاع را کنترل کنیم.

انتهای پیام/ع***