34.1 C
شهر مقدس قم
۲۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار عمومی

یکی از معابر اصلی قم به نام حضرت حمزه(ع) نام‌گذاری می‌شود/ قدردانی از شهرداری قم در برگزاری همایش بین‌المللی حضرت حمزه(ع)

رئیس همایش بین‌المللی حضرت حمزه(ع) با اشاره به مشارکت و تلاش شهرداری قم در برگزاری همایش بین‌المللی حضرت حمزه(ع)، گفت: با نظر مساعد شهردار قم یکی از معابر مهم این شهر به نام حضرت حمزه(ع) نام‌گذاری خواهد شد.

به گزارش شهرنیوز، حجت‌الاسلام‌والمسلمین ناصر رفیعی امروز در جمع خبرنگاران، با تقدیر از تلاش‌های شهرداری قم در برگزاری همایش بین‌المللی حضرت حمزه(ع) بیان کرد: شهرداری قم همچنین در معرفی این شخصیت بزرگ اسلام در عرصه‌های تبلیغاتی شهر کمک زیادی به دبیرخانه کرده است.

وی با اشاره به دیدار اخیر مسئولان همایش بین‌المللی حضرت حمزه(ع) با مقام معظم رهبری، گفت: مقام معظم رهبری در این دیدار سه مرتبه بر غربت حضرت حمزه(ع) تأکید کردند و دو مرتبه در ذکر فضایل و غربت این شخصیت بزرگ تاریخ به گریه افتادند.

رئیس همایش بین‌المللی حضرت حمزه(ع) ابراز کرد: مقام معظم رهبری در این دیدار بر ساخت فیلم و یا سایر قالب‌های هنری در معرفی حضرت حمزه(ع) و بر تداوم تکریم شخصیت‌های مظلوم و کم نام و نشان به‌رغم بزرگی و اهمیت تاریخی آن‌ها مانند عمار، مقداد، ابوذر، سلمان و غیره تأکید کردند.

رفیعی با بیان اینکه به دنبال تدوین و راه‌اندازی نرم‌افزار حضرت حمزه برای جمع‌آوری مجموعه آثار پیرامون این شخصیت هستیم، تصریح کرد: مقام معظم رهبری در این دیدار از مصطفی عقاد کارگردان فیلم محمد رسول‌الله تجلیل کردند و گفتند ایشان هم در معرفی حضرت حمزه تلاش زیادی داشتند.

وی خاطرنشان کرد: همچنین برای برگزاری باشکوه و غنای بیشتر این همایش دیدارهایی با آیات صافی گلپایگانی، نوری همدانی، سبحانی و مکارم شیرازی از مراجع تقلید برگزارشده است.

رفیعی یادآور شد: برای برگزاری این همایش تاکنون ۳۰ پیش نشست برگزارشده است؛ این همایش در دو بخش تخصصی پنل و ارائه مقالات در روز ۱۳ بهمن‌ماه و همایش عمومی از ساعت ۸.۳۰ تا ۱۲ روز پنجشنبه ۱۴ بهمن‌ماه جاری در سالن قدس مجتمع امام خمینی(ره) برگزار خواهد شد.

این همایش روز پنجشنبه ۱۴ بهمن‌ماه جاری با پخش بیانات مقام معظم رهبری در خصوص حضرت حمزه(ع) در قم برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/ش***