37.7 C
شهر مقدس قم
۱۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
تولیدی

از افزایش مشارکت‌های مردمی تا کسب سرمایه اجتماعی دو هدف چهارشنبه‌های مردمی در منطقه ۵ قم

مدیر منطقه پنج شهرداری قم با تأکید بر لزوم افزایش مشارکت‌های مردمی در حل مشکلات شهری گفت: اجرای طرح چهارشنبه‌ها در مساجد باهدف ایجاد احساس مسئولیت و همدلی همچنین مشارکت مردم و افزایش سرمایه اجتماعی در منطقه اجرا می‌شود.

زین‌العابدین قراچورلو در گفت‌وگو با خبرنگار شهرنیوز، با تأکید بر اهمیت ارتباط با مردم  اظهار داشت: مدیران با حضور و ارتباط مستمر با مردم می‌توانند مشکلات و چالش‌های منطقه تحت مدیریت خود را احصاء کنند.

وی آگاهی مردم را بر مشکلات واقع‌بینانه‌تر توصیف کرد و افزود: مدیران هرچند هم به منطقه و چالش‌های آن آگاهی داشته باشند مانند مردمی که در منطقه زندگی کرده و با مشکلات روبه‌رو بوده نمی‌توانند شرایط را درک کنند.

مدیر منطقه پنج شهرداری قم، حضور مدیران را در بین مردم عامل مشارکت مردمی و حل هر چه سریع‌تر مشکلات دانست و ابراز کرد: این تجربه در منطقه  نشان داده با تشویق مردم برای مشارکت در توسعه منطقه و حل مشکلات بسیاری از پروژه‌ها مانند آسفالت خیابان‌ها و توسعه فضای سبز با سرعت بیشتری انجام‌شده است.

وی اجرای چهارشنبه‌های مردمی در منطقه را بدون هرگونه تشریفات دانست و تصریح کرد: هر هفته چهارشنبه به همراه تمام معاونان دریکی از مساجد حضور پیداکرده و با مردم گفت‌وگو کرده و علاوه بر فرهنگ‌سازی در بعضی از حوزه‌ها مانند جمع‌آوری پسماند، سعی در ایجاد همدلی و صبوری شهروندان در حل مشکلات داریم.

قراچورلو فرهنگ‌سازی را با برنامه‌های دستوری مانند نصب بنر و تابلو تأثیرگذار ندانست و خاطرنشان کرد: با حضور در بین مردم و ایجاد احساس مسئولیت در مردم، می‌توانیم چندین برابر نصب یک بنر موفقیت و بازدهی داشته تا شاهد ارتقاء فرهنگ شهروندی در قم باشیم.

وی تأثیر معتمدین محل و فعالان منطقه را نیز مؤثر دانست و اذعان کرد: ما از معتمدین و بزرگان محل درخواست کمک کرده و تعامل خوبی با آن‌ها ایجادشده تا واقعیت های اقدامات شهرداری را ارائه داده و برای نخستین بار درحال‌توسعه این طرح بوده و هدفمند در این طرح واردشده‌ایم و قرار نیست یک برنامه نمایشی اجرا شود، ما نیاز به افزایش سرمایه اجتماعی  در شهر هستیم.

انتهای پیام/ن**