30.4 C
شهر مقدس قم
۲۲ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
تولیدی

حضور شهرداری قم در نمایشگاه بین‌المللی گردشگری تهران

شهرداری قم به‌منظور معرفی ظرفیت‌ها و مجموعه اقدامات شهرداری، در نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته تهران حضور یافت.

به گزارش شهرنیوز، چند سالی است که شهرداری با توجه به اهمیت توسعه گردشگری و ایجاد اماکن تفریحی اقدام به احداث مراکز فرهنگی و گردشگری کرده و سازمان‌ها و مناطق مختلف شهری در این سال‌ها با تلاش‌های مضاعف در کنار تغییر چهره شهر قم، سبب رونق این مراکز در گوشه و کنار شهر شده‌اند.

به‌منظور معرفی ظرفیت‌های شهر و جذب سرمایه‌گذاری در پروژه‌های گردشگری شهر قم، شهرداری تصمیم به حضور در نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته تهران گرفته است.

در غرفه شهرداری قم اقدامات مختلف شامل احداث هتل، احداث شهربازی‌ها، مراکز تفریحی، رستوران و اماکن مختلف مانند تله سیژ و سورتمه ریلی بوستان علوی و اقدامات در بوستان غدیر، در کنار مجموعه اقدامات سازمان بهسازی اطراف حرم مطهر نظیر ایجاد فضای مناسب معماری در هسته مرکزی شهر و اقدامات سازمان زیباسازی شامل توسعه المان‌های شهری و نورپردازی در معرض دید مخاطبان قرارگرفته است.

همچنین با مشارکت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری در این نمایشگاه برنامه‌های متنوعی پیش‌بینی‌شده که ازجمله آن می‌توان به حضور اعضاء ورزش پهلوانی، گروه پرده‌خوانی، گروه سرود با محتوای معرفی ظرفیت‌های تاریخی و گردشگری اشاره کرد.

گفتنی است اکران تیزرها و فیلم‌های کوتاه معرفی شهر قم، پروژه‌های مدیریت شهری، تورهای متنوع قم گردی، برگزاری جلسات مشترک با شهرداری‌های کلان‌شهر ایران و دعوت از مدیران شهری و استانی ازجمله برنامه‌های شهرداری در نمایشگاه است.

شایان‌ذکر است نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته تهران از روز شنبه ۹ بهمن لغایت سه‌شنبه ۱۲ بهمن‌ماه از ساعت ۹ تا۱۵ در محل دائمی نمایشگاه تهران برگزار می‌گردد.

انتهای پیام/***